Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In F1-weekend iedere vijf minuten een trein naar Zandvoort

In F1-weekend iedere vijf minuten een trein naar Zandvoort

UTRECHT (ANP) - De NS zet tijdens het Grand Prix-weekend in Zandvoort van 23 tot en met 25 augustus extra treinen in. Tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort rijdt elke vijf minuten een trein. "Dit is een enorme logistieke operatie omdat er op een normale dag twee tot vier treinen per uur op dit traject rijden", aldus de NS. Per dag verwacht de NS in het raceweekend zo'n 50.000 treinreizigers. Behalve meer treinen zet de vervoerder daarom ook ruim driehonderd extra medewerkers in.

De dienstregeling wordt in het Formule 1-weekend door het hele land aangepast. Naast de Grand Prix staan namelijk ook andere evenementen op het programma, zoals festival Zand in Almere. Ook werkt ProRail op verschillende plaatsen in het land aan het spoor en is een deel van de NS-medewerkers op vakantie. Door de dienstregeling aan te passen "rijden we de meeste treinen daar waar we de meeste reizigers verwachten", zegt de NS, voor wie het dat weekend "alle hens aan dek" is.

Reizigers moeten rekening houden met grote drukte in de treinen en op de stations richting Zandvoort. De NS adviseert Formule 1-bezoekers de reisplanner te checken en alvast online een Dutch Grand Prix Retour-kaartje te kopen. Dit kan "lange wachtrijen bij kaartautomaten" voorkomen. Tot 14.00 uur mogen er geen fietsen mee in de trein richting Amsterdam, en tussen Amsterdam en Zandvoort geldt dit gedurende het raceweekend de hele dag.

Meer uit Binnenland

Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel (81) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel is dinsdag op 81-jarige leeftijd in haar woning in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie dinsdag aan het ANP bekendgemaakt. Zij was al enige tijd ziek.

4 minuten geleden
Premier komt aan bij koning voor ontslag kabinet

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is aangekomen op paleis Huis ten Bosch in Den Haag, het woonpaleis van koning Willem-Alexander. Rond 16.00 uur arriveerde hij in een auto bij de hoofdingang.

13 minuten geleden
Belgische premier De Wever betreurt val Nederlandse kabinet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever betreurt dat het kabinet-Schoof gevallen is. Hij heeft het over "geliefde buurland dat nu weer aankijkt tegen een periode van politieke blokkering. In deze geopolitiek onzekere tijden kan Europa instabiliteit missen als kiespijn".

16 minuten geleden
Schoof vindt val kabinet 'onnodig en onverantwoord'

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de coalitiepartijen de afgelopen dagen meermaals laten weten dat hij het "onnodig en onverantwoord" vindt om het kabinet te laten vallen. Dat zei hij in een korte persconferentie waarin hij aankondigde het ontslag van het kabinet in te dienen bij de koning, nadat de PVV van Geert Wilders uit de coalitie was gestapt.

36 minuten geleden
Schoof gaat door als demissionair premier na val kabinet

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat door als demissionair premier, zei hij op een persconferentie na een extra ingelaste ministerraad. De partijloze premier gaat een demissionair kabinet van VVD, NSC en BBB leiden, nadat PVV-leider Geert Wilders had aangekondigd zijn partij terug te trekken uit de coalitie. Ook zijn bewindslieden verlaten het kabinet.

38 minuten geleden
Premier Schoof naar koning om ontslag van kabinet aan te bieden

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat naar de koning om het ontslag van het kabinet aan te bieden, zei hij na afloop van een extra ingelaste ministerraad. Dat gebeurt op paleis Huis ten Bosch in Den Haag.

44 minuten geleden
Vrachtwagen truckdrama reed 31 kilometer per uur tijdens ongeluk

ROTTERDAM (ANP) - De vrachtwagen die op 27 augustus 2022 inreed op een barbecuefeest van de ijsclub in Nieuw-Beijerland bereikte een snelheid van 31 kilometer per uur. Dat bleek op de eerste dag van de inhoudelijke zitting van de strafzaak tegen de Spaanse chauffeur. Bij het incident kwamen zeven mensen om het leven, onder wie een ongeboren kind. Zeven anderen raakten gewond. De 48-jarige Juan C.S. had tijdens het ongeluk mogelijk een epileptische aanval, iets wat hij ontkent. C.S. heeft een geschiedenis van aanvallen en bezocht in het verleden een arts daarvoor.

1 uur geleden