Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In- en uitchecken met reisapp Arriva in Limburg en deel Duitsland

In- en uitchecken met reisapp Arriva in Limburg en deel Duitsland

MAASTRICHT (ANP) - Met de nieuwe reisapp van Arriva is het mogelijk om vanuit Limburg naar Aken en vanaf daar naar Keulen te reizen zonder een Duits ticket te moeten kopen. Reizigers kunnen in de app in- en uitchecken. Vergeten ze uit te checken, dan doet de app dit automatisch zodra die merkt dat je niet meer in het openbaar vervoer bent. Het systeem is ook te gebruiken bij bussen en treinen van Arriva in Limburg.

Arriva en Limburg presenteerden de app maandag samen. Gedeputeerde voor mobiliteit Jasper Kuntzelaers zegt dat het nu makkelijker is om voor werk of plezier naar Duitsland te gaan. "We willen de verbindingen van Limburg met het buitenland verbeteren. Reizen met het openbaar vervoer over de grens kan lastig zijn voor mensen."

Om via de app te betalen, moet je creditcard gekoppeld zijn en moet de app volledige toegang hebben tot je locatiegegevens. Ook als je niet met het openbaar vervoer reist, kan de app dus zien waar je bent. Zo kan de app uitchecken, als je dat zelf vergeten bent. Arriva en Limburg benadrukken dat de locatiegegevens niet worden gedeeld en dat het gebruik van locatiebepaling veilig is.

De kosten van een reis blijven gelijk, of je nu incheckt met een ov-kaart, pinpas of de app, die glimble heet.

Meer uit Binnenland

Van Weel welwillend over Nederlandse militaire inzet Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar het inzetten van Nederlandse militairen op Groenland. Dat zegt demissionair buitenlandminister David van Weel op BNR Nieuwsradio. Het definitieve besluit volgt "voor het einde van de week," zegt de VVD'er. Het zou gaan om enkele militairen.

1 uur geleden
Watersector maant nieuw kabinet tot actie voor genoeg drinkwater

DEN HAAG (ANP) - Drinkwaterbedrijven en waterschappen vragen het nieuwe kabinet dringend maatregelen te nemen, zodat Nederland over voldoende schoon drinkwater blijft beschikken. "Alle tien drinkwaterbedrijven moeten voor 2030 hun productiecapaciteit uitbreiden. Het is helemaal niet zeker dat dit lukt; zonder snelle actie ontstaan in steeds meer regio's knelpunten", schrijven ze samen in een manifest.

3 uur geleden
Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

17 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

17 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

17 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

17 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

18 uur geleden