In- en uitchecken met reisapp Arriva in Limburg en deel Duitsland
MAASTRICHT (ANP) - Met de nieuwe reisapp van Arriva is het mogelijk om vanuit Limburg naar Aken en vanaf daar naar Keulen te reizen zonder een Duits ticket te moeten kopen. Reizigers kunnen in de app in- en uitchecken. Vergeten ze uit te checken, dan doet de app dit automatisch zodra die merkt dat je niet meer in het openbaar vervoer bent. Het systeem is ook te gebruiken bij bussen en treinen van Arriva in Limburg.
Arriva en Limburg presenteerden de app maandag samen. Gedeputeerde voor mobiliteit Jasper Kuntzelaers zegt dat het nu makkelijker is om voor werk of plezier naar Duitsland te gaan. "We willen de verbindingen van Limburg met het buitenland verbeteren. Reizen met het openbaar vervoer over de grens kan lastig zijn voor mensen."
Om via de app te betalen, moet je creditcard gekoppeld zijn en moet de app volledige toegang hebben tot je locatiegegevens. Ook als je niet met het openbaar vervoer reist, kan de app dus zien waar je bent. Zo kan de app uitchecken, als je dat zelf vergeten bent. Arriva en Limburg benadrukken dat de locatiegegevens niet worden gedeeld en dat het gebruik van locatiebepaling veilig is.
De kosten van een reis blijven gelijk, of je nu incheckt met een ov-kaart, pinpas of de app, die glimble heet.
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
15 uur geleden