In- en uitchecken met reisapp Arriva in Limburg en deel Duitsland
MAASTRICHT (ANP) - Met de nieuwe reisapp van Arriva is het mogelijk om vanuit Limburg naar Aken en vanaf daar naar Keulen te reizen zonder een Duits ticket te moeten kopen. Reizigers kunnen in de app in- en uitchecken. Vergeten ze uit te checken, dan doet de app dit automatisch zodra die merkt dat je niet meer in het openbaar vervoer bent. Het systeem is ook te gebruiken bij bussen en treinen van Arriva in Limburg.
Arriva en Limburg presenteerden de app maandag samen. Gedeputeerde voor mobiliteit Jasper Kuntzelaers zegt dat het nu makkelijker is om voor werk of plezier naar Duitsland te gaan. "We willen de verbindingen van Limburg met het buitenland verbeteren. Reizen met het openbaar vervoer over de grens kan lastig zijn voor mensen."
Om via de app te betalen, moet je creditcard gekoppeld zijn en moet de app volledige toegang hebben tot je locatiegegevens. Ook als je niet met het openbaar vervoer reist, kan de app dus zien waar je bent. Zo kan de app uitchecken, als je dat zelf vergeten bent. Arriva en Limburg benadrukken dat de locatiegegevens niet worden gedeeld en dat het gebruik van locatiebepaling veilig is.
De kosten van een reis blijven gelijk, of je nu incheckt met een ov-kaart, pinpas of de app, die glimble heet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Clen V., die wordt verdacht van het doden van zijn partner in Amsterdam-Zuid, beroept zich op zijn zwijgrecht. De officier van justitie roept de verdachte op te gaan verklaren. Dat deed ze woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.
9 minuten geledenBERGAMBACHT (ANP) - Een groep boeren is van plan om woensdagochtend met tractoren vanuit Bergambacht naar Den Haag te rijden om te protesteren tegen de nieuwe stikstofplannen van het kabinet. Het gaat om ongeveer 25 tot 30 tractoren, zegt melkveehouder Floor de Jong. Het is volgens hem niet de bedoeling om hinder te veroorzaken.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD houden zich niet altijd aan de wet als de inlichtingendiensten grote bestanden met gevoelige persoonsgegevens verwerken, stelt toezichthouder CTIVD. Steeds meer afdelingen binnen de diensten verwerken zulke bergen informatie. Maar niemand ziet er centraal op toe of dit ook volgens de regels gebeurt. Ook is toegang verleend tot zulke gegevens aan medewerkers die daarvoor geen bevoegdheid (meer) hadden.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Moedermelk van vrouwen bevat PFAS. Pasgeboren baby's krijgen die schadelijke stoffen daardoor binnen. Het gaat meestal om kleine hoeveelheden, maar in een op de vijf gevallen zitten de concentraties boven de zogeheten risicogrens. Gezondheidsschade is dan niet uit te sluiten, hoewel dat niet betekent dat kinderen er meteen ziek door worden, concludeert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 uur geledenVENEZUELA (ANP) - Het Nederlandse reddingsteam USAR dat in Venezuela na de aardbevingen naar overlevenden heeft gezocht, vertrekt weer naar huis. Het team begon afgelopen vrijdag en "pakt vandaag weer in", zei een woordvoerder woensdagochtend op NPO Radio 1.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De woningbouw neemt de komende twee jaar sterk toe, verwacht onderzoeksbureau ABF. Uit de aantallen vergunningen en bouwprojecten leiden de onderzoekers af dat het dieptepunt van nieuwe woningen achter de rug is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.
12 uur geleden