Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In eerste 100 dagen van president Biden 100 miljoen coronaprikken

In eerste 100 dagen van president Biden 100 miljoen coronaprikken

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Aankomend president Joe Biden wil dat er in de Verenigde Staten 100 miljoen keer wordt gevaccineerd tegen corona in de eerste honderd dagen dat hij regeert. Biden hoopt verder dat in die eerste periode alle kinderen weer terug naar school kunnen. Hij noemt dat een nationale prioriteit.

De nieuwe president zegt verder dat hij niet kan beloven dat zijn eerste honderd dagen een einde maken aan corona. Maar hij is er wel van overtuigd dat in die periode het verloop van de ziekte kan worden veranderd. Biden wil dan ook meteen het dragen van een mondkapje verplichten in openbare gebouwen van de nationale overheid en in vliegtuigen, treinen en bussen, melden Amerikaanse media.

Biden neemt op 20 januari het stokje over van Trump. Die wil dat Amerikaanse burgers voorrang krijgen bij Amerikaanse vaccins, en heeft daartoe dinsdag een besluit ondertekend. Maar volgens waarnemers is het onduidelijk hoe dit decreet zou moeten worden gehandhaafd, omdat vaccinproducenten al overeenkomsten met andere landen hebben gesloten. Mogelijk maakt Trump zich zorgen over mogelijke tekorten, gezien zijn plannen om nog dit jaar 20 miljoen Amerikanen in te enten.

Zwaarst getroffen land

De Verenigde Staten zijn het zwaarst getroffen land ter wereld met veruit de meeste coronadoden (bijna 300.000) en geïnfecteerden (ruim 15,4 miljoen). Biden verwijt Trump een volstrekt falen bij de aanpak van het virus. De president weerspreekt dat en wijst op de snelle ontwikkeling van vaccins.

Op het moment dat Biden zijn coronaplannen ontvouwde, hield het Witte Huis een zogenoemde vaccin-top rond corona. Maar medicijnfabrikanten hadden al laten weten niet te zullen deelnemen.

Meer uit Buitenland

Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

48 minuten geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

3 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

4 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

6 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

10 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

10 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

11 uur geleden