In eerste 100 dagen van president Biden 100 miljoen coronaprikken
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Aankomend president Joe Biden wil dat er in de Verenigde Staten 100 miljoen keer wordt gevaccineerd tegen corona in de eerste honderd dagen dat hij regeert. Biden hoopt verder dat in die eerste periode alle kinderen weer terug naar school kunnen. Hij noemt dat een nationale prioriteit.
De nieuwe president zegt verder dat hij niet kan beloven dat zijn eerste honderd dagen een einde maken aan corona. Maar hij is er wel van overtuigd dat in die periode het verloop van de ziekte kan worden veranderd. Biden wil dan ook meteen het dragen van een mondkapje verplichten in openbare gebouwen van de nationale overheid en in vliegtuigen, treinen en bussen, melden Amerikaanse media.
Biden neemt op 20 januari het stokje over van Trump. Die wil dat Amerikaanse burgers voorrang krijgen bij Amerikaanse vaccins, en heeft daartoe dinsdag een besluit ondertekend. Maar volgens waarnemers is het onduidelijk hoe dit decreet zou moeten worden gehandhaafd, omdat vaccinproducenten al overeenkomsten met andere landen hebben gesloten. Mogelijk maakt Trump zich zorgen over mogelijke tekorten, gezien zijn plannen om nog dit jaar 20 miljoen Amerikanen in te enten.
Zwaarst getroffen land
De Verenigde Staten zijn het zwaarst getroffen land ter wereld met veruit de meeste coronadoden (bijna 300.000) en geïnfecteerden (ruim 15,4 miljoen). Biden verwijt Trump een volstrekt falen bij de aanpak van het virus. De president weerspreekt dat en wijst op de snelle ontwikkeling van vaccins.
Op het moment dat Biden zijn coronaplannen ontvouwde, hield het Witte Huis een zogenoemde vaccin-top rond corona. Maar medicijnfabrikanten hadden al laten weten niet te zullen deelnemen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
4 uur geleden