In eerste 100 dagen van president Biden 100 miljoen coronaprikken
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Aankomend president Joe Biden wil dat er in de Verenigde Staten 100 miljoen keer wordt gevaccineerd tegen corona in de eerste honderd dagen dat hij regeert. Biden hoopt verder dat in die eerste periode alle kinderen weer terug naar school kunnen. Hij noemt dat een nationale prioriteit.
De nieuwe president zegt verder dat hij niet kan beloven dat zijn eerste honderd dagen een einde maken aan corona. Maar hij is er wel van overtuigd dat in die periode het verloop van de ziekte kan worden veranderd. Biden wil dan ook meteen het dragen van een mondkapje verplichten in openbare gebouwen van de nationale overheid en in vliegtuigen, treinen en bussen, melden Amerikaanse media.
Biden neemt op 20 januari het stokje over van Trump. Die wil dat Amerikaanse burgers voorrang krijgen bij Amerikaanse vaccins, en heeft daartoe dinsdag een besluit ondertekend. Maar volgens waarnemers is het onduidelijk hoe dit decreet zou moeten worden gehandhaafd, omdat vaccinproducenten al overeenkomsten met andere landen hebben gesloten. Mogelijk maakt Trump zich zorgen over mogelijke tekorten, gezien zijn plannen om nog dit jaar 20 miljoen Amerikanen in te enten.
Zwaarst getroffen land
De Verenigde Staten zijn het zwaarst getroffen land ter wereld met veruit de meeste coronadoden (bijna 300.000) en geïnfecteerden (ruim 15,4 miljoen). Biden verwijt Trump een volstrekt falen bij de aanpak van het virus. De president weerspreekt dat en wijst op de snelle ontwikkeling van vaccins.
Op het moment dat Biden zijn coronaplannen ontvouwde, hield het Witte Huis een zogenoemde vaccin-top rond corona. Maar medicijnfabrikanten hadden al laten weten niet te zullen deelnemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
7 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
7 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
9 uur geleden