Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In eerste 100 dagen van president Biden 100 miljoen coronaprikken

In eerste 100 dagen van president Biden 100 miljoen coronaprikken

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Aankomend president Joe Biden wil dat er in de Verenigde Staten 100 miljoen keer wordt gevaccineerd tegen corona in de eerste honderd dagen dat hij regeert. Biden hoopt verder dat in die eerste periode alle kinderen weer terug naar school kunnen. Hij noemt dat een nationale prioriteit.

De nieuwe president zegt verder dat hij niet kan beloven dat zijn eerste honderd dagen een einde maken aan corona. Maar hij is er wel van overtuigd dat in die periode het verloop van de ziekte kan worden veranderd. Biden wil dan ook meteen het dragen van een mondkapje verplichten in openbare gebouwen van de nationale overheid en in vliegtuigen, treinen en bussen, melden Amerikaanse media.

Biden neemt op 20 januari het stokje over van Trump. Die wil dat Amerikaanse burgers voorrang krijgen bij Amerikaanse vaccins, en heeft daartoe dinsdag een besluit ondertekend. Maar volgens waarnemers is het onduidelijk hoe dit decreet zou moeten worden gehandhaafd, omdat vaccinproducenten al overeenkomsten met andere landen hebben gesloten. Mogelijk maakt Trump zich zorgen over mogelijke tekorten, gezien zijn plannen om nog dit jaar 20 miljoen Amerikanen in te enten.

Zwaarst getroffen land

De Verenigde Staten zijn het zwaarst getroffen land ter wereld met veruit de meeste coronadoden (bijna 300.000) en geïnfecteerden (ruim 15,4 miljoen). Biden verwijt Trump een volstrekt falen bij de aanpak van het virus. De president weerspreekt dat en wijst op de snelle ontwikkeling van vaccins.

Op het moment dat Biden zijn coronaplannen ontvouwde, hield het Witte Huis een zogenoemde vaccin-top rond corona. Maar medicijnfabrikanten hadden al laten weten niet te zullen deelnemen.

Meer uit Buitenland

Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

18 minuten geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

1 uur geleden
Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

3 uur geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

3 uur geleden
Portugese oppositieleider wil uitstel verkiezingen om noodweer

LISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.

3 uur geleden
Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

4 uur geleden