In Duitsland geloven ze weer helemaal in vierde Europese titel
FRANKFURT (ANP) - In Duitsland geloven ze weer helemaal dat het EK in eigen land op 14 juli kan eindigen met een vierde Europese titel. De viervoudig wereldkampioen overklaste zaterdag Frankrijk (0-2) tijdens een prestigeduel in Lyon. Die zege geeft veel vertrouwen in een goede afloop van het oefenduel met het Nederlands elftal van dinsdag in Frankfurt.
Beter had Duitsland het jaar van het EK in eigen land bijna niet kunnen aftrappen. Frankrijk, misschien wel de grootste favoriet voor de Europese titel, stond al na acht seconden op achterstand door een treffer van Florian Wirtz. Vervolgens was Duitsland zo veel sterker dat het een klein wonder was dat alleen Kai Havertz nog tot scoren kwam.
Voor de 36-jarige Julian Nagelsmann kwam de oefenzege op het juiste moment. De jongste bondscoach van Europa wil dat alle Duitsers weer trots kunnen zijn op de nationale ploeg, na een uitschakeling in de eerste ronde van het WK van 2018 en 2022 en een nederlaag tegen Engeland (2-0) in de achtste finales van het laatste EK.
Harde maatregelen
Nagelsmann debuteerde op 14 oktober met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3), maar speelde vervolgens gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet hij Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'
Nagelsmann schuwt geen harde maatregelen. De oud-coach van Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern München heeft Leon Goretzka, Serge Gnabry en Mats Hummels niet opgeroepen voor het tweeluik met de Fransen en Oranje. Hij liet Maximilian Mittelstädt in Lyon als basisspeler en Deniz Undav en Waldemar Anton als invallers debuteren.
Opstelling
Duitsland viel aan met centrumspits Havertz, die vlak voor een linie met Jamal Musiala, İlkay Gündoğan en Wirtz speelde. Robert Andrich en Kroos zorgden voor de defensieve balans op het middenveld en doelman Marc-André ter Stegen, de vervanger van de Manuel Neuer, gaf leiding aan een defensie met Mittelstädt, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Joshua Kimmich.
"Ik zie weinig reden om veel te veranderen voor het duel met Nederland", jubelde Nagelsmann na de zege op de Fransen die voor het eerst sinds juni 2017 zonder de geblesseerde Antoine Griezmann speelden. "We zijn met iets bezig richting het EK en mijn spelers kunnen best twee duels binnen vier dagen spelen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
8 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
23 uur geleden