In Duitsland geloven ze weer helemaal in vierde Europese titel
FRANKFURT (ANP) - In Duitsland geloven ze weer helemaal dat het EK in eigen land op 14 juli kan eindigen met een vierde Europese titel. De viervoudig wereldkampioen overklaste zaterdag Frankrijk (0-2) tijdens een prestigeduel in Lyon. Die zege geeft veel vertrouwen in een goede afloop van het oefenduel met het Nederlands elftal van dinsdag in Frankfurt.
Beter had Duitsland het jaar van het EK in eigen land bijna niet kunnen aftrappen. Frankrijk, misschien wel de grootste favoriet voor de Europese titel, stond al na acht seconden op achterstand door een treffer van Florian Wirtz. Vervolgens was Duitsland zo veel sterker dat het een klein wonder was dat alleen Kai Havertz nog tot scoren kwam.
Voor de 36-jarige Julian Nagelsmann kwam de oefenzege op het juiste moment. De jongste bondscoach van Europa wil dat alle Duitsers weer trots kunnen zijn op de nationale ploeg, na een uitschakeling in de eerste ronde van het WK van 2018 en 2022 en een nederlaag tegen Engeland (2-0) in de achtste finales van het laatste EK.
Harde maatregelen
Nagelsmann debuteerde op 14 oktober met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3), maar speelde vervolgens gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet hij Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'
Nagelsmann schuwt geen harde maatregelen. De oud-coach van Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern München heeft Leon Goretzka, Serge Gnabry en Mats Hummels niet opgeroepen voor het tweeluik met de Fransen en Oranje. Hij liet Maximilian Mittelstädt in Lyon als basisspeler en Deniz Undav en Waldemar Anton als invallers debuteren.
Opstelling
Duitsland viel aan met centrumspits Havertz, die vlak voor een linie met Jamal Musiala, İlkay Gündoğan en Wirtz speelde. Robert Andrich en Kroos zorgden voor de defensieve balans op het middenveld en doelman Marc-André ter Stegen, de vervanger van de Manuel Neuer, gaf leiding aan een defensie met Mittelstädt, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Joshua Kimmich.
"Ik zie weinig reden om veel te veranderen voor het duel met Nederland", jubelde Nagelsmann na de zege op de Fransen die voor het eerst sinds juni 2017 zonder de geblesseerde Antoine Griezmann speelden. "We zijn met iets bezig richting het EK en mijn spelers kunnen best twee duels binnen vier dagen spelen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
7 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
15 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
16 uur geleden