In Duitsland geloven ze weer helemaal in vierde Europese titel
FRANKFURT (ANP) - In Duitsland geloven ze weer helemaal dat het EK in eigen land op 14 juli kan eindigen met een vierde Europese titel. De viervoudig wereldkampioen overklaste zaterdag Frankrijk (0-2) tijdens een prestigeduel in Lyon. Die zege geeft veel vertrouwen in een goede afloop van het oefenduel met het Nederlands elftal van dinsdag in Frankfurt.
Beter had Duitsland het jaar van het EK in eigen land bijna niet kunnen aftrappen. Frankrijk, misschien wel de grootste favoriet voor de Europese titel, stond al na acht seconden op achterstand door een treffer van Florian Wirtz. Vervolgens was Duitsland zo veel sterker dat het een klein wonder was dat alleen Kai Havertz nog tot scoren kwam.
Voor de 36-jarige Julian Nagelsmann kwam de oefenzege op het juiste moment. De jongste bondscoach van Europa wil dat alle Duitsers weer trots kunnen zijn op de nationale ploeg, na een uitschakeling in de eerste ronde van het WK van 2018 en 2022 en een nederlaag tegen Engeland (2-0) in de achtste finales van het laatste EK.
Harde maatregelen
Nagelsmann debuteerde op 14 oktober met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3), maar speelde vervolgens gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet hij Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'
Nagelsmann schuwt geen harde maatregelen. De oud-coach van Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern München heeft Leon Goretzka, Serge Gnabry en Mats Hummels niet opgeroepen voor het tweeluik met de Fransen en Oranje. Hij liet Maximilian Mittelstädt in Lyon als basisspeler en Deniz Undav en Waldemar Anton als invallers debuteren.
Opstelling
Duitsland viel aan met centrumspits Havertz, die vlak voor een linie met Jamal Musiala, İlkay Gündoğan en Wirtz speelde. Robert Andrich en Kroos zorgden voor de defensieve balans op het middenveld en doelman Marc-André ter Stegen, de vervanger van de Manuel Neuer, gaf leiding aan een defensie met Mittelstädt, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Joshua Kimmich.
"Ik zie weinig reden om veel te veranderen voor het duel met Nederland", jubelde Nagelsmann na de zege op de Fransen die voor het eerst sinds juni 2017 zonder de geblesseerde Antoine Griezmann speelden. "We zijn met iets bezig richting het EK en mijn spelers kunnen best twee duels binnen vier dagen spelen."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
2 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
3 uur geleden