Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Duitsland geloven ze weer helemaal in vierde Europese titel

In Duitsland geloven ze weer helemaal in vierde Europese titel

FRANKFURT (ANP) - In Duitsland geloven ze weer helemaal dat het EK in eigen land op 14 juli kan eindigen met een vierde Europese titel. De viervoudig wereldkampioen overklaste zaterdag Frankrijk (0-2) tijdens een prestigeduel in Lyon. Die zege geeft veel vertrouwen in een goede afloop van het oefenduel met het Nederlands elftal van dinsdag in Frankfurt.

Beter had Duitsland het jaar van het EK in eigen land bijna niet kunnen aftrappen. Frankrijk, misschien wel de grootste favoriet voor de Europese titel, stond al na acht seconden op achterstand door een treffer van Florian Wirtz. Vervolgens was Duitsland zo veel sterker dat het een klein wonder was dat alleen Kai Havertz nog tot scoren kwam.

Voor de 36-jarige Julian Nagelsmann kwam de oefenzege op het juiste moment. De jongste bondscoach van Europa wil dat alle Duitsers weer trots kunnen zijn op de nationale ploeg, na een uitschakeling in de eerste ronde van het WK van 2018 en 2022 en een nederlaag tegen Engeland (2-0) in de achtste finales van het laatste EK.

Harde maatregelen

Nagelsmann debuteerde op 14 oktober met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3), maar speelde vervolgens gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet hij Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'

Nagelsmann schuwt geen harde maatregelen. De oud-coach van Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern München heeft Leon Goretzka, Serge Gnabry en Mats Hummels niet opgeroepen voor het tweeluik met de Fransen en Oranje. Hij liet Maximilian Mittelstädt in Lyon als basisspeler en Deniz Undav en Waldemar Anton als invallers debuteren.

Opstelling

Duitsland viel aan met centrumspits Havertz, die vlak voor een linie met Jamal Musiala, İlkay Gündoğan en Wirtz speelde. Robert Andrich en Kroos zorgden voor de defensieve balans op het middenveld en doelman Marc-André ter Stegen, de vervanger van de Manuel Neuer, gaf leiding aan een defensie met Mittelstädt, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Joshua Kimmich.

"Ik zie weinig reden om veel te veranderen voor het duel met Nederland", jubelde Nagelsmann na de zege op de Fransen die voor het eerst sinds juni 2017 zonder de geblesseerde Antoine Griezmann speelden. "We zijn met iets bezig richting het EK en mijn spelers kunnen best twee duels binnen vier dagen spelen."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

5 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

5 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

5 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

5 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

8 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

8 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

8 uur geleden