In Duitsland geloven ze weer helemaal in vierde Europese titel
FRANKFURT (ANP) - In Duitsland geloven ze weer helemaal dat het EK in eigen land op 14 juli kan eindigen met een vierde Europese titel. De viervoudig wereldkampioen overklaste zaterdag Frankrijk (0-2) tijdens een prestigeduel in Lyon. Die zege geeft veel vertrouwen in een goede afloop van het oefenduel met het Nederlands elftal van dinsdag in Frankfurt.
Beter had Duitsland het jaar van het EK in eigen land bijna niet kunnen aftrappen. Frankrijk, misschien wel de grootste favoriet voor de Europese titel, stond al na acht seconden op achterstand door een treffer van Florian Wirtz. Vervolgens was Duitsland zo veel sterker dat het een klein wonder was dat alleen Kai Havertz nog tot scoren kwam.
Voor de 36-jarige Julian Nagelsmann kwam de oefenzege op het juiste moment. De jongste bondscoach van Europa wil dat alle Duitsers weer trots kunnen zijn op de nationale ploeg, na een uitschakeling in de eerste ronde van het WK van 2018 en 2022 en een nederlaag tegen Engeland (2-0) in de achtste finales van het laatste EK.
Harde maatregelen
Nagelsmann debuteerde op 14 oktober met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3), maar speelde vervolgens gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet hij Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'
Nagelsmann schuwt geen harde maatregelen. De oud-coach van Hoffenheim, RB Leipzig en Bayern München heeft Leon Goretzka, Serge Gnabry en Mats Hummels niet opgeroepen voor het tweeluik met de Fransen en Oranje. Hij liet Maximilian Mittelstädt in Lyon als basisspeler en Deniz Undav en Waldemar Anton als invallers debuteren.
Opstelling
Duitsland viel aan met centrumspits Havertz, die vlak voor een linie met Jamal Musiala, İlkay Gündoğan en Wirtz speelde. Robert Andrich en Kroos zorgden voor de defensieve balans op het middenveld en doelman Marc-André ter Stegen, de vervanger van de Manuel Neuer, gaf leiding aan een defensie met Mittelstädt, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Joshua Kimmich.
"Ik zie weinig reden om veel te veranderen voor het duel met Nederland", jubelde Nagelsmann na de zege op de Fransen die voor het eerst sinds juni 2017 zonder de geblesseerde Antoine Griezmann speelden. "We zijn met iets bezig richting het EK en mijn spelers kunnen best twee duels binnen vier dagen spelen."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
43 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
54 minuten geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
2 uur geleden