In de dagen voor kerst werd meer gepind
AMSTERDAM (ANP) - In de dagen voor kerst werd meer gepind in vergelijking met een jaar eerder. Volgens de Betaalvereniging Nederland lag het aantal transacties in de laatste vier dagen voor kerst 10 procent hoger dan een jaar eerder. Daarbij is de situatie wat betreft coronamaatregelen gelijk aan die van 2020 toen er ook een lockdown gold. Mensen kochten vooral meer eten, drinken en andere zogeheten genotsmiddelen.
Het aantal betalingen de voorbije dagen lag ook 10 procent hoger dan tijdens een gemiddelde week in november, toen er geen sprake was van een lockdown. De omzet die met de pinbetalingen was gemoeid steeg met 30 procent, meldt de Betaalvereniging op basis van metingen van transactieverwerker Worldline.
De laatste dag voor kerst ging het om 17,1 miljoen pinbetalingen, goed voor een totaalbedrag van 504 miljoen euro. Dat betekende een stijging met 15 procent in vergelijking met vorig jaar. Rond het middaguur werden 690 pinbetalingen per seconde gemeten. In de laatste volledige week voor kerst ging het om dik 99 miljoen betalingen via pin, goed voor een omzet van bijna 2,7 miljard euro.
Lockdown
In vergelijking met de laatste kerst voor de crisis twee jaar terug lag het aantal pinbetalingen 5 procent lager en werd een kwart minder uitgegeven. Sinds 2019 is het aantal contante betalingen met bijna een derde gedaald. Via iDEAL werd daarentegen vaker afgerekend. Hier ging het om een plus van het aantal betalingen met 55 procent en een omzet die dagelijks tot 80 procent hoger lag.
Het aantal iDEAL betalingen in de week voor kerst kwam uit op 28,7 miljoen, goed voor 2,7 miljard euro aan omzet. In een 'normale' week, zonder lockdown' betreft ruim de helft van de iDEAL-betalingen mobiele betaalverzoeken zoals tikkies en het betalen van gewone rekeningen en zaken als verkeersboetes.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
6 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
12 uur geleden