
In dag doelbedrag voor uitvaart slachtoffer Alblasserdam gehaald
ALBLASSERDAM (ANP) - In een dag tijd is er ruim 16.500 euro opgehaald voor de uitvaart van het 16-jarige slachtoffer van de schietpartij in een zorgboerderij in Alblasserdam. De actie werd maandag opgestart door de tante van het slachtoffer en het doelbedrag van 15.000 euro werd binnen 24 uur gehaald.
Het geld is bedoeld voor de financiële ondersteuning van het gezin van het meisje voor "bijvoorbeeld de hoge kosten van de uitvaart, niet dat we daarmee iets van het enorme verdriet weg kunnen nemen", schrijft haar tante bij de inzamelingsactie.
De dag van de schietpartij, 6 mei 2022, zal de familie voor altijd in het geheugen gegrift staan, aldus de tante. "De dag die zo prachtig was begonnen, maar die gitzwart werd", na het nieuws van de schietpartij. "Het leven van haar ouders en broer zal nooit meer hetzelfde zijn."
Een 38-jarige man uit Oud-Alblas die oud-cliënt is bij de zorgboerderij Tro Tardi, opende daar vrijdag het vuur. Naast het meisje kwam een 34-jarige vrouw om, een 12-jarige jongen en 20-jarige vrouw raakten ernstig gewond. De verdachte zit vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee verdachten die eerder zijn opgepakt voor de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem, worden verdacht van poging tot doodslag en beroving. Het gaat om mannen van 23 en 24 jaar. Een 20-jarige Heemskerker wordt verdacht van bedreiging en bezit van een explosief. Zij zitten alle drie nog vast, bevestigt het Openbaar Ministerie Noord-Holland vrijdagmiddag berichtgeving van RTL Boulevard.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het stadion van FC Utrecht verrijzen vier hoge woontorens. Die moeten in de hoeken tussen de vier tribunes worden gebouwd. Dat gebeurt in fases, zodat wedstrijden van de Eredivisionist gewoon door kunnen gaan. De Galgenwaard wordt het eerste stadion in Nederland met woningen erin.
10 uur geleden