In Cruquius ontvoerde man mogelijk verkeerde, tipgeld 15.000 euro
CRUQUIUS (ANP) - Een 56-jarige man uit Hoofddorp, die donderdagavond ontvoerd is in het Noord-Hollandse Cruquius, is mogelijk niet het door de ontvoerders beoogde doelwit. De politie zegt er zondag rekening mee te houden dat de daders zich vergist hebben in de persoon die zij hebben meegenomen. Het slachtoffer is nog niet gevonden. Het Openbaar Ministerie looft een beloning uit van 15.000 euro voor de gouden tip die leidt tot de oplossing van deze zaak.
"Uit het onderzoek van het TGO is tot nu toe gebleken dat er geen enkele aanwijzing is dat de ontvoerde man deel uitmaakt van het criminele circuit. Het is op dit moment dan ook niet duidelijk wat het motief is van de ontvoering", aldus de politie zondag. TGO staat voor Team Grootschalige Opsporing.
Het onderzoek naar de ontvoering vanaf de Spaarneweg is nog in volle gang. Zes mannen zijn vanwege de zaak opgepakt op het Vogelplein in Gouda, zij zitten nog vast. Het gaat om drie Rotterdammers (22, 22 en 30), iemand van 31 jaar uit Zwijndrecht, een 33-jarige uit Dordrecht en een 30-jarige zonder bekend woonadres. De politie vermoedt dat ook anderen betrokken zijn.
De politie kreeg donderdag rond 18.00 uur meerdere meldingen van de ontvoering. Het slachtoffer zou in een rode Mercedesbus met een imperiaal zijn getrokken, die vervolgens richting de N201 zou zijn gereden.
De politie vraagt mensen die beelden hebben van donderdagavond uit Cruquius en Gouda die met ze te delen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
20 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
40 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
14 uur geleden