In collegetennis gevormde Hartono leeft droom op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De relatief onbekende tennisster Arianne Hartono staat op haar 25e voor haar debuut op een grandslamtoernooi. De dochter van Indonesische ouders, die op de Australian Open verrassend drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, is naar eigen zeggen "gevormd en gegroeid" in het Amerikaanse collegetennis.
In de Verenigde Staten kon ze in september 2018 niet gewoon over straat. Overal werd ze aangesproken op haar bijzondere prestatie: de beste collegespeelster van het land. En haar studie leed niet onder haar tennissuccessen, sterker nog: in hetzelfde jaar slaagde ze cum laude voor haar studie psychologie.
Op dat moment hadden nog maar weinig mensen van Hartono vernomen. En dat is begrijpelijk, want veel speelsters die net tekortkomen voor een carrière als proftennisser kiezen voor een avontuur in de Verenigde Staten, waar ze hun passie op competitief niveau kunnen combineren met een studie.
Ervaring
"Als iemand mij vraagt naar die ervaring, dan zeg ik altijd dat het de beste tijd van mijn leven was. Ik heb daar zoveel geleerd over mijzelf, anderen en over het tennis. Ik wist dat ik eigenlijk nog niet volwassen genoeg was om naar collegetennis te gaan, maar ik ben daar zó gegroeid door de combinatie van studie en tennis", zei Hartono na het bereiken van het Australische hoofdtoernooi. Met haar deelname doen vier Nederlanders mee aan het toernooi.
"Ik denk dat iedereen zijn eigen pad bewandelt, ook jongens als Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp. We zijn alle drie een completer persoon geworden en dat heb je ook op de baan nodig. Je kunt wel hartstikke goed forehands en backhands slaan, maar als je mentaal niet goed bent, red je het niet. Tennistechnisch was ik altijd wel in orde, maar door het vertrouwen en het geloof in mezelf ben ik nu hier", aldus de nummer 191 van de wereld.
Puzzelstukjes
"Ik wil niet zeggen dat ik in het proftennis ben gerold, maar ik heb het gewoon altijd in mijn achterhoofd gehad en dag voor dag en week voor week aan mijn ding gewerkt. Ik heb zoveel dingen meegenomen uit al die jaren collegetennis" en de jaren erna in het tenniscircuit, blikt Hartono terug. "Schijnbaar moest het zo zijn dat de puzzelstukjes hier in elkaar vallen. Maar drie jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik hier nu zou staan. Ik zat er niet zo heel erg in, zeg maar."
Hartono sloeg in haar carrière een kleine 70.000 euro aan prijzengeld bij elkaar en dat heeft ze nu met het bereiken van het hoofdtoernooi verdubbeld. "Onwerkelijk", valt er veelvuldig uit haar mond te horen. "Het is mijn eerst keer hier, ik heb er geen woorden voor. Alleen al naar de Australian Open mogen, was al een droom voor me. En daar blijf ik nu nog even in."
De Amerikaanse Amanda Anisimova (20), de mondiale nummer 60, is de tegenstandster van Hartono.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden