Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In collegetennis gevormde Hartono leeft droom op Australian Open

In collegetennis gevormde Hartono leeft droom op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De relatief onbekende tennisster Arianne Hartono staat op haar 25e voor haar debuut op een grandslamtoernooi. De dochter van Indonesische ouders, die op de Australian Open verrassend drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, is naar eigen zeggen "gevormd en gegroeid" in het Amerikaanse collegetennis.

In de Verenigde Staten kon ze in september 2018 niet gewoon over straat. Overal werd ze aangesproken op haar bijzondere prestatie: de beste collegespeelster van het land. En haar studie leed niet onder haar tennissuccessen, sterker nog: in hetzelfde jaar slaagde ze cum laude voor haar studie psychologie.

Op dat moment hadden nog maar weinig mensen van Hartono vernomen. En dat is begrijpelijk, want veel speelsters die net tekortkomen voor een carrière als proftennisser kiezen voor een avontuur in de Verenigde Staten, waar ze hun passie op competitief niveau kunnen combineren met een studie.

Ervaring

"Als iemand mij vraagt naar die ervaring, dan zeg ik altijd dat het de beste tijd van mijn leven was. Ik heb daar zoveel geleerd over mijzelf, anderen en over het tennis. Ik wist dat ik eigenlijk nog niet volwassen genoeg was om naar collegetennis te gaan, maar ik ben daar zó gegroeid door de combinatie van studie en tennis", zei Hartono na het bereiken van het Australische hoofdtoernooi. Met haar deelname doen vier Nederlanders mee aan het toernooi.

"Ik denk dat iedereen zijn eigen pad bewandelt, ook jongens als Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp. We zijn alle drie een completer persoon geworden en dat heb je ook op de baan nodig. Je kunt wel hartstikke goed forehands en backhands slaan, maar als je mentaal niet goed bent, red je het niet. Tennistechnisch was ik altijd wel in orde, maar door het vertrouwen en het geloof in mezelf ben ik nu hier", aldus de nummer 191 van de wereld.

Puzzelstukjes

"Ik wil niet zeggen dat ik in het proftennis ben gerold, maar ik heb het gewoon altijd in mijn achterhoofd gehad en dag voor dag en week voor week aan mijn ding gewerkt. Ik heb zoveel dingen meegenomen uit al die jaren collegetennis" en de jaren erna in het tenniscircuit, blikt Hartono terug. "Schijnbaar moest het zo zijn dat de puzzelstukjes hier in elkaar vallen. Maar drie jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik hier nu zou staan. Ik zat er niet zo heel erg in, zeg maar."

Hartono sloeg in haar carrière een kleine 70.000 euro aan prijzengeld bij elkaar en dat heeft ze nu met het bereiken van het hoofdtoernooi verdubbeld. "Onwerkelijk", valt er veelvuldig uit haar mond te horen. "Het is mijn eerst keer hier, ik heb er geen woorden voor. Alleen al naar de Australian Open mogen, was al een droom voor me. En daar blijf ik nu nog even in."

De Amerikaanse Amanda Anisimova (20), de mondiale nummer 60, is de tegenstandster van Hartono.

Meer uit Sport

Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

8 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

10 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

10 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

10 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

11 uur geleden
Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

19 uur geleden
Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

1 dag geleden