In Chinese stad Wuhan geen nieuwe coronagevallen na tests
PEKING (ANP/RTR) - In de Chinese stad Wuhan, waar het coronavirus voor het eerst uitbrak, zijn na uitgebreide testen die half mei begonnen geen nieuwe gevallen van Covid-19 meer gevonden. Dat zeiden overheidsfunctionarissen dinsdag.
De stad lanceerde haar testcampagne op 14 mei, waarbij 9,9 miljoen mensen werden getest. De maatregel werd genomen nadat een cluster van nieuwe gevallen in de stad de angst voor een tweede golf van besmettingen opriepen.
Maar de autoriteiten vonden geen nieuwe gevallen van de door het virus veroorzaakte ziekte tijdens de tests van 14 mei tot 1 juni, vertelden de autoriteiten op een briefing. Er waren wel 300 gevallen zonder symptomen ontdekt, maar die bleken niet besmettelijk te zijn, voegden ze eraan toe.
Zwaarst getroffen stad
Het coronavirus zou eind vorig jaar van een dier naar mensen zijn overgesprongen op een markt in Wuhan, waar dieren in het wild worden verkocht.
De centrale Chinese stad, hoofdstad van de provincie Hubei, werd op 23 januari geheel afgesloten. Op 8 april werd deze lockdown opgeheven.
Het was de zwaarst getroffen Chinese stad en is verantwoordelijk voor het merendeel van de 4634 doden en 83.022 besmettingen op het vasteland van China.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
3 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
4 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.
6 uur geleden