In Chinese coronabrandhaard begint terugkeer naar normale leven
PEKING (ANP/RTR) - In de Chinese regio waar de uitbraak van het coronavirus begon, proberen de inwoners het normale leven te hervatten. Alle reisbeperkingen in de provincie Hubei zijn opgeheven, behalve in de hoofdstad Wuhan. Daar gelden de restricties nog tot 8 april.
De autoriteiten besloten de maatregelen te versoepelen nadat in Hubei geen enkele nieuwe besmetting meer was vastgesteld. Twee maanden zat de provincie met haar rond 60 miljoen inwoners op slot. Arbeiders worden ertoe opgeroepen weer te gaan werken. Toeristische attracties gaan weer open.
De inwoners van Wuhan moeten nog tot 8 april in quarantaine blijven, omdat de stad het epicentrum is van de uitbraak. De heropening van de stad wordt beschouwd als mijlpaal in de strijd tegen het virus.
Volgens de Chinese autoriteiten vormen alleen nog mensen die naar China komen, bijvoorbeeld terugkerende studenten, een besmettingsgevaar. Tot nu toe zijn ruim 81.000 infecties en 3300 coronadoden geteld.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
9 uur geleden