In Chinese coronabrandhaard begint terugkeer naar normale leven
PEKING (ANP/RTR) - In de Chinese regio waar de uitbraak van het coronavirus begon, proberen de inwoners het normale leven te hervatten. Alle reisbeperkingen in de provincie Hubei zijn opgeheven, behalve in de hoofdstad Wuhan. Daar gelden de restricties nog tot 8 april.
De autoriteiten besloten de maatregelen te versoepelen nadat in Hubei geen enkele nieuwe besmetting meer was vastgesteld. Twee maanden zat de provincie met haar rond 60 miljoen inwoners op slot. Arbeiders worden ertoe opgeroepen weer te gaan werken. Toeristische attracties gaan weer open.
De inwoners van Wuhan moeten nog tot 8 april in quarantaine blijven, omdat de stad het epicentrum is van de uitbraak. De heropening van de stad wordt beschouwd als mijlpaal in de strijd tegen het virus.
Volgens de Chinese autoriteiten vormen alleen nog mensen die naar China komen, bijvoorbeeld terugkerende studenten, een besmettingsgevaar. Tot nu toe zijn ruim 81.000 infecties en 3300 coronadoden geteld.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
3 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
4 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
5 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
8 uur geleden