Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In beslag genomen Brits visserschip nog steeds in Le Havre

In beslag genomen Brits visserschip nog steeds in Le Havre

LONDEN/LE HAVRE (ANP/RTR) - De afgelopen week in Frankrijk in beslag genomen Britse vissersboot ligt nog steeds vast in de haven van Le Havre. Eerder zei de Britse milieuminister Georg Eustice dat de Franse maritieme autoriteiten de boot hebben vrijgegeven, maar hij vergiste zich erkende korte tijd later zijn ministerie. Het bedrijf dat de boot exploiteert, Macduff Shellfish, liet al weten dat de boot niet mocht uitvaren. Daar is woensdag in Le Havre nog een hoorzitting over.

Met de in Zeebrugge gebouwde Cornelis Gert Jan visten Britse vissers in Franse wateren. Volgens de Fransen deden ze dat zonder de benodigde vergunningen. De Britten hebben dit tegengesproken.

Met de inbeslagname escaleerde de ruzie over visserijrechten die de Europese Unie en Groot-Brittannië hebben sinds het vertrek van de Britten uit de EU. Eustice verwelkomde eerder de beslissing van Frankrijk om het conflict niet verder op de spits te drijven en af te zien van sancties die dinsdag zouden ingaan.

Franse media melden dat de twee partijen donderdag in Parijs verder praten over hun geschil.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

1 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

1 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

3 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

3 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

3 uur geleden
NAVO neemt ideeën VS over Europesere NAVO over, verwacht Rutte

BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.

5 uur geleden
Oekraïne en Litouwen sluiten dronedeal

BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".

5 uur geleden