Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Amsterdam aangehouden verdachte na zege Marokko langer vast

In Amsterdam aangehouden verdachte na zege Marokko langer vast

AMSTERDAM/DEN HAAG/ROTTERDAM (ANP) - Een verdachte die zaterdagavond in Amsterdam is aangehouden na de WK-zege van Marokko op Portugal blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag bepaald, zo laat een woordvoerder van de rechtbank Amsterdam weten.

Een andere verdachte is ook voorgeleid, maar omdat hij minderjarig is, kan de rechtbank daar minder over zeggen. Wel is bekend dat de verdachte tijdelijk op vrije voeten was, maar dat hij inmiddels weer vastzit. Hoe lang hij vast blijft zitten, kan de woordvoerder vooralsnog niet melden.

Een van de twee mannen wordt verdacht van het gooien met stenen naar de Mobiele Eenheid (ME), de andere van het afsteken van zwaar vuurwerk in een grote menigte, zo meldde een politiewoordvoerster eerder.

Huisarrest

In Amsterdam was het zaterdag na de wedstrijd op meerdere plekken onrustig. Volgens de politie verpestte een kleine groep relschoppers het feest. Dertien personen werden opgepakt. Ze hebben allemaal huisarrest gekregen voor woensdag, als Marokko in de halve finale speelt tegen Frankrijk. Zij kunnen bezoek verwachten van wijkagenten die controleren of ze zich hieraan houden. Deze maatregel werd eerder opgelegd aan zeven verdachten die vorige week dinsdag werden opgepakt. Volgens de politie hebben zij zich allemaal gehouden aan het huisarrest.

De vier verdachten die werden aangehouden bij ongeregeldheden in Den Haag na de overwinning van Marokko zijn weer op vrije voeten. Ze werden opgepakt voor belediging, het niet kunnen tonen van een identiteitsbewijs, niet voldoen aan een vordering en baldadigheid. Ze zijn heengezonden met een boete of een proces-verbaal.

De laatste van in totaal veertien mensen die zaterdagavond in Rotterdam werden aangehouden, is vrijgelaten, meldt de Rotterdamse politie maandag. Ze werden verdacht van vergrijpen als openlijke geweldpleging, het gooien van vuurwerk en het niet kunnen tonen van een identiteitsbewijs.

Meer uit Binnenland

Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

9 minuten geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

15 minuten geleden
Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

2 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

2 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

3 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

4 uur geleden
Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht: kinderporno mij toegestuurd

ROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.

4 uur geleden