Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In aanloop naar kerst attenties voor zorgpersoneel en patiënten

In aanloop naar kerst attenties voor zorgpersoneel en patiënten

DEN HAAG (ANP) - Personeel van ziekenhuizen heeft het nog steeds zwaar te verduren door de enorme drukte en soms ook onaangename bejegening vanuit gefrustreerd publiek, maar in aanloop naar kerst komen er toch ook her en der lieve attenties en post binnen voor de harde werkers in de hospitalen. Ook de patiënten die nu zijn opgenomen, worden niet vergeten. Wel is het over het algemeen minder uitbundig dan vorig jaar, zo lijkt het.

Het Isala, met vestigingen in Zwolle en Meppel, krijgt veel post. "Mooie kerstkaarten en tekeningen van diverse basisscholen uit de omgeving, maar ook van particulieren." Echte cadeautjes komen veelal van bedrijven, zegt Isala. "Ook omdat bedrijven hun spullen soms niet meer kwijt kunnen vanwege de lockdown en het dan de zorg gunnen." Zo kreeg het hospitaal kerststukjes van het regionale tuincentrum en kon het personeelsrestaurant uitpakken met kerststol en chocolade van een "landelijke partner". Niet alles is voor personeel, er kwam ook speelgoed voor de kinderafdeling.

De attenties vanuit de samenleving zijn dit jaar wel minder dan een jaar geleden, maar zeker net zo hartverwarmend, zegt het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch. Ook hier lieten scholieren zich van een leuke kant zien, niet alleen voor personeel maar ook voor patiënten. "Van leerlingen van het Elde College hebben we veertig kerstballen gehad. Deze hebben zij gemaakt voor de patiënten die in deze tijd in het ziekenhuis liggen", aldus een woordvoerder. En de 6-jarige Pim maakte een grote papieren kerstster voor het ziekenhuis als "lichtje in de donkere dagen".

Rijnstate Arnhem

Ook Rijnstate in Arnhem kreeg aandacht vanuit de stad. Een plaatselijke wijnwinkel riep de klanten op een kaart te sturen naar de werkers van het ziekenhuis en dat leverde er honderden op. En burgemeester Ahmed Marcouch maakte volgens een woordvoerder een wel zeer goede beurt door afgelopen week langs te komen en de loftrompet te steken over al het personeel, dus ook de onmisbaren van de beveiliging en de schoonmaak. Hij besteedde ook aandacht aan het thuisfront van het zorgpersoneel, dat toch ook het een en ander te verstouwen krijgt en risico's loopt.

Het Medisch Centrum Leeuwarden kreeg voor iedereen een ijsje toegezegd van een groot bedrijf. De organisatie Leeuwarden City of Literature stuurde alle medewerkers een kaart met een gedicht, "echt een mooi ding", vindt de woordvoerder. De vaste cateraar besloot deze kerst gratis extra veel lekkers aan te voeren.

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

22 minuten geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

3 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

4 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

4 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

5 uur geleden