Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In 2070 telt Nederland 20,7 miljoen inwoners, verwacht het CBS

In 2070 telt Nederland 20,7 miljoen inwoners, verwacht het CBS

DEN HAAG (ANP) - In 2070 telt Nederland ruim 20,7 miljoen inwoners, verwacht het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aandeel 65-plussers zal tussen nu en dan stijgen. Op dit moment is een op de vijf Nederlanders 65 jaar of ouder, in 2070 gaat het waarschijnlijk om meer dan 26 procent.

Dat een steeds groter deel van de bevolking een oudere zal zijn, is volgens het CBS het gevolg van de geboortegolf net na de Tweede Wereldoorlog en die in de jaren 60. Ook speelt de stijgende levensduur een rol.

Tussen 2040 en 2050 stabiliseert het aantal ouderen, zo verwacht het statistiekbureau. Een kleinere generatie wordt rond die tijd 65 jaar en veel ouderen die net na de oorlog werden geboren zullen dan overlijden. Na 2050 neemt het aantal ouderen opnieuw toe, onder meer doordat de grotere generatie millennials dan 65 jaar wordt.

Verdubbeling aantal 80-plussers

Het aantal 80-plussers zal naar verwachting in 2070 meer dan verdubbeld zijn. In 2070 zijn er naar verwachting ruim twee miljoen mensen 80 jaar of ouder, aldus het statistiekbureau. Dit jaar zijn dat er 850.000.

De bevolking van Nederland groeit met name door migratie en de langere levensduur. De toename vindt vooral komende decennia plaats. Van 2024 tot en met 2056 neemt het aantal inwoners toe van 18 miljoen naar 20 miljoen mensen. Daarna neemt het groeitempo af.

Gebruikt model CBS

Om de ontwikkeling van de bevolking te bepalen maakt het CBS gebruik van een model waarin aannames over geboorte, sterfte, immigratie en emigratie in de toekomst worden verwerkt. Het aantal migranten kan echter per jaar sterk verschillen en ook is onzeker of de stijging van de levensduur op hetzelfde tempo zal doorzetten. Daarom benadrukt het statistiekbureau dat de voorspellingen over bevolkingsgroei "met onzekerheden omgeven" zijn. Wel is het "zeer waarschijnlijk" dat we in 2070 uitkomen op een bevolking van tussen de 19 miljoen en de 22,4 miljoen mensen.

Meer uit Binnenland

Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

1 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

1 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten EnquĂȘte (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

1 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

1 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

2 uur geleden
Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

7 uur geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

8 uur geleden