Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In 2070 telt Nederland 20,7 miljoen inwoners, verwacht het CBS

In 2070 telt Nederland 20,7 miljoen inwoners, verwacht het CBS

DEN HAAG (ANP) - In 2070 telt Nederland ruim 20,7 miljoen inwoners, verwacht het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aandeel 65-plussers zal tussen nu en dan stijgen. Op dit moment is een op de vijf Nederlanders 65 jaar of ouder, in 2070 gaat het waarschijnlijk om meer dan 26 procent.

Dat een steeds groter deel van de bevolking een oudere zal zijn, is volgens het CBS het gevolg van de geboortegolf net na de Tweede Wereldoorlog en die in de jaren 60. Ook speelt de stijgende levensduur een rol.

Tussen 2040 en 2050 stabiliseert het aantal ouderen, zo verwacht het statistiekbureau. Een kleinere generatie wordt rond die tijd 65 jaar en veel ouderen die net na de oorlog werden geboren zullen dan overlijden. Na 2050 neemt het aantal ouderen opnieuw toe, onder meer doordat de grotere generatie millennials dan 65 jaar wordt.

Verdubbeling aantal 80-plussers

Het aantal 80-plussers zal naar verwachting in 2070 meer dan verdubbeld zijn. In 2070 zijn er naar verwachting ruim twee miljoen mensen 80 jaar of ouder, aldus het statistiekbureau. Dit jaar zijn dat er 850.000.

De bevolking van Nederland groeit met name door migratie en de langere levensduur. De toename vindt vooral komende decennia plaats. Van 2024 tot en met 2056 neemt het aantal inwoners toe van 18 miljoen naar 20 miljoen mensen. Daarna neemt het groeitempo af.

Gebruikt model CBS

Om de ontwikkeling van de bevolking te bepalen maakt het CBS gebruik van een model waarin aannames over geboorte, sterfte, immigratie en emigratie in de toekomst worden verwerkt. Het aantal migranten kan echter per jaar sterk verschillen en ook is onzeker of de stijging van de levensduur op hetzelfde tempo zal doorzetten. Daarom benadrukt het statistiekbureau dat de voorspellingen over bevolkingsgroei "met onzekerheden omgeven" zijn. Wel is het "zeer waarschijnlijk" dat we in 2070 uitkomen op een bevolking van tussen de 19 miljoen en de 22,4 miljoen mensen.

Meer uit Binnenland

Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

43 minuten geleden
Hof spreekt FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vrij van opruiing

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in hoger beroep vrijgesproken van opruiing. Eerder legde de rechtbank de politicus een werkstraf op van tweehonderd uur, zoals door het Openbaar Ministerie was geëist.

1 uur geleden
200 tips binnen na tonen hologram verkrachtingszaak Bilthoven

BILTHOVEN (ANP) - De politie heeft zo'n tweehonderd tips binnengekregen na het tonen van een hologram van een verdachte in een verkrachtingszaak in Bilthoven uit 2009. "Voor wie nog twijfelt: we hebben DNA van de verkrachter, dus zo kunnen we vaststellen of het om de dader gaat", roept de politie mogelijke andere tipgevers andermaal op.

1 uur geleden
Vrouwelijke rechters gediscrimineerd door lager salaris

UTRECHT (ANP) - Vrouwen die rechter wilden worden, zijn in het verleden gediscrimineerd, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Toen de vrouwen werden benoemd tot rechter in opleiding kregen ze een lager salaris dan mannen in dezelfde functie. Volgens het college is dat verschil niet gerechtvaardigd. De uitspraak is niet bindend.

2 uur geleden
Groninger Bodem Beweging: heropenen Groningenveld is geen optie

GRONINGEN (ANP) - Het heropenen van het Groningenveld voor gaswinning is geen optie vanwege de grote veiligheidsrisico's. Zo reageert de Groninger Bodem Beweging (GBB) op het plan van JA21 om wettelijk vast te leggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld achter de hand wordt gehouden als "strategische reserve".

4 uur geleden
Belangenclub: grote verschillen in koudeopvang voor daklozen

ROTTERDAM (ANP) - De opvangregeling voor daklozen bij winterse temperaturen kent grote verschillen en gemeenten voeren deze ook niet altijd goed uit, ondanks een bestaande handreiking van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat stelt belangencoalitie Dakloosheid Voorbij! in een onderzoek onder tientallen centrumgemeenten.

4 uur geleden
Vrijdag opnieuw repatriëringsvluchten, vanuit Oman en Egypte

DEN HAAG (ANP) - Vrijdag vliegen er opnieuw repatriëringsvluchten vanuit het Midden-Oosten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat het om een vlucht gaat vanuit de Omaanse hoofdstad Muscat, die wordt verzorgd door KLM, en een vlucht van TUI vanuit het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Reizigers betalen een eigen bijdrage van 600 euro per persoon.

4 uur geleden