In 2030 moet 30 procent van medewerkers Defensie vrouw zijn
DEN HAAG (ANP) - In 2030 moet 30 procent van alle werknemers van Defensie een vrouw zijn. Daar gaat het ministerie naar streven, schrijft staatssecretaris Christophe van der Maat aan de Tweede Kamer. Hij spreekt van "ambitieuze doelstellingen" om een "inhaalslag" te maken.
Defensie probeert al jaren het aandeel vrouwen te laten groeien, maar slaagt daar maar zeer beperkt in. Het ministerie kampt met een fiks personeelstekort. Op dit moment is 16 procent van het totale personeelsbestand vrouw. Bij de militairen is 11 procent vrouw, bij het burgerpersoneel ligt het cijfer met 26 procent veel hoger.
Om het streefcijfer te halen, kan in het vervolg bij gelijke geschiktheid de voorkeur worden gegeven aan een vrouw. Binnen het departement zullen profielen en eisen tegen het licht worden gehouden "om te zien of ze nog wel passen bij de capaciteiten die we nu nodig hebben".
Verschillende onderdelen
Volgens de staatssecretaris zal het streefcijfer niet bij alle onderdelen van de krijgsmacht worden gehaald. Het gaat dan bijvoorbeeld om gevechtseenheden bij de Landmacht, het Korps Mariniers en technici. "Hier hebben deze ontwikkelingen meer tijd nodig", aldus Van der Maat.
De maatregelen om meer vrouwen aan te trekken roepen "verschillende sentimenten" op in de organisatie, schrijft hij. De zorg bestaat dat de eisen worden verlaagd. Van der Maat: "We benadrukken daarom dat we niet inleveren op kwaliteit maar juist verbreden, versnellen en differentiëren waar dat nodig is."
Vorig jaar november kondigde toenmalig minister Henk Kamp al aan dat er streefcijfers zouden komen om het aandeel vrouwen te vergroten. Het ministerie heeft eerder ook nagedacht over een vrouwenquotum. Kamp zei dat het niet goed is om de helft van het arbeidspotentieel niet te gebruiken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
10 uur geleden