In 2030 moet 30 procent van medewerkers Defensie vrouw zijn
DEN HAAG (ANP) - In 2030 moet 30 procent van alle werknemers van Defensie een vrouw zijn. Daar gaat het ministerie naar streven, schrijft staatssecretaris Christophe van der Maat aan de Tweede Kamer. Hij spreekt van "ambitieuze doelstellingen" om een "inhaalslag" te maken.
Defensie probeert al jaren het aandeel vrouwen te laten groeien, maar slaagt daar maar zeer beperkt in. Het ministerie kampt met een fiks personeelstekort. Op dit moment is 16 procent van het totale personeelsbestand vrouw. Bij de militairen is 11 procent vrouw, bij het burgerpersoneel ligt het cijfer met 26 procent veel hoger.
Om het streefcijfer te halen, kan in het vervolg bij gelijke geschiktheid de voorkeur worden gegeven aan een vrouw. Binnen het departement zullen profielen en eisen tegen het licht worden gehouden "om te zien of ze nog wel passen bij de capaciteiten die we nu nodig hebben".
Verschillende onderdelen
Volgens de staatssecretaris zal het streefcijfer niet bij alle onderdelen van de krijgsmacht worden gehaald. Het gaat dan bijvoorbeeld om gevechtseenheden bij de Landmacht, het Korps Mariniers en technici. "Hier hebben deze ontwikkelingen meer tijd nodig", aldus Van der Maat.
De maatregelen om meer vrouwen aan te trekken roepen "verschillende sentimenten" op in de organisatie, schrijft hij. De zorg bestaat dat de eisen worden verlaagd. Van der Maat: "We benadrukken daarom dat we niet inleveren op kwaliteit maar juist verbreden, versnellen en differentiëren waar dat nodig is."
Vorig jaar november kondigde toenmalig minister Henk Kamp al aan dat er streefcijfers zouden komen om het aandeel vrouwen te vergroten. Het ministerie heeft eerder ook nagedacht over een vrouwenquotum. Kamp zei dat het niet goed is om de helft van het arbeidspotentieel niet te gebruiken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
2 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
11 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
14 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
15 uur geleden