Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In 2020 ruim 115 ton coke met bestemming Nederland onderschept

In 2020 ruim 115 ton coke met bestemming Nederland onderschept

ROTTERDAM (ANP) - De Douane en diverse opsporingsinstanties in binnen- en buitenland hebben in 2020 ruim 115.000 kilo cocaïne onderschept die was bestemd voor Nederlandse havens. Ruim 40 ton werd gepakt in de haven van Rotterdam - een toename van bijna 7000 kilo ten opzichte van 2019. In totaal steeg de in beslag genomen hoeveelheid in 2020 met bijna een kwart. De Nederlandse havens en luchthaven Schiphol waren goed voor ruim 48.000 kilo coke.

67.000 kilo cocaïne werd onderschept door internationale partnerorganisaties waarmee de Douane nauw samenwerkt, aldus de dienst. Er zijn duizenden postpakketten en brieven met drugs onderschept, waarvan bijna 3000 met uit Nederland afkomstige synthetische drugs. De controles op uitgaande zendingen zijn geïntensiveerd, aldus de Douane.

In de Rotterdamse haven zijn 22 kilo crystal meth, 54 kilo heroïne en 748 kilo marihuana gepakt. Het Hit and Run Cargo-team (HARC), dat in de haven in de Maasstad op partijen drugs jaagt, nam ook deel aan een aantal onderzoeken in de havens van Vlissingen Moerdijk. In Vlissingen leidde dat tot de onderschepping van 6055 kilo coke, in Moerdijk 967 kilo.

Volgens de Douane is de toename van de hoeveelheid onderschepte kilo’s coke met bestemming Nederland onder meer het gevolg van intensivering van de samenwerking met controle- en opsporingspartners. Deze organisaties in Zuid-Amerika ontmantelen smokkelnetwerken in een vroeg stadium, zo dicht mogelijk bij de productie- en distributiebasis, en maken daarbij gebruik van informatie van de Douane.

Met onder meer de Douane van België, Brazilië en de Verenigde Staten is volop informatie uitgewisseld. Ruim 10.000 kilo cocaïne met een andere bestemming dan Nederland kon dankzij informatie van de Nederlandse Douane onderschept worden in Brazilië en Antwerpen, zegt de dienst.

Volgens de Douane is er vorig jaar meer en slimmer gecontroleerd dan het jaar daarvoor. De dienst zet speurhonden en scan- en detectietechnologieën in, maar gebruikt daarnaast slimme software en algoritmes in het scanproces van containers.

In de internationale cocaïnehandel gaan honderden miljoenen euro's om. De enorme belangen leiden tot veel (dodelijk) geweld in het criminele milieu.

Meer uit Binnenland

Kabinet overweegt bedenktijd voor kopers van grond

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.

13 minuten geleden
Demonstratie tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).

18 minuten geleden
Rijkswaterstaat houdt eerste regionale strooiactie van seizoen

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.

59 minuten geleden
Amsterdam trekt geld uit voor meer hiv-preventie

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.

1 uur geleden
Aidsfonds wil dat overheid meer geld steekt in preventie van hiv

AMSTERDAM (ANP) - De overheid moet meer geld steken in manieren om te voorkomen dat mensen hiv oplopen, het virus dat aids kan veroorzaken. Dat zegt Aidsfonds - Soa Aids Nederland.

2 uur geleden
Inspectie: veel scholieren vinden schrijven simpele tekst lastig

DEN HAAG (ANP) - Veel kinderen op de middelbare school hebben moeite om simpele Nederlandse teksten te schrijven. Ze halen het basisniveau niet, constateert de Inspectie van het Onderwijs donderdag in een onderzoek naar schrijfvaardigheid.

2 uur geleden
Media willen aandacht voor gevaar van dominante rol techbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De landelijke en regionale media willen dat het volgende kabinet iets doet aan de dominante positie van grote Amerikaanse en Chinese techbedrijven. Die gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te delen. "Dit vormt een ernstige bedreiging voor de democratische weerbaarheid, maar ook voor de strategische autonomie en daarmee de veiligheid van Nederland", zeggen de media-organisaties donderdag in een gezamenlijke brief aan informateur Sybrand Buma.

2 uur geleden