Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Imposante TT-zege Italiaan Bagnaia in MotoGP

Imposante TT-zege Italiaan Bagnaia in MotoGP

ASSEN (ANP) - Francesco Bagnaia heeft op imposante wijze het klapstuk van de 91e TT van Assen op zijn naam geschreven. De Italiaan won voor het oog van 100.000 toeschouwers de race in de MotoGP door van start tot finish aan de leiding te rijden.

De coureur van Ducati profiteerde wel van het uitvallen van WK-leider Fabio Quartararo van Yamaha, die tijdens de race twee keer crashte. De Italiaan Marco Bezzecchi (Ducati) verraste met de tweede plaats. De Spanjaard Maverick Viñales (Aprilia) eindigde als derde.

Quartararo behield ondanks zijn nulscore in Assen de leiding in het kampioenschap, maar de Fransman zag wel Aleix Espargaró naderbij komen. De Spanjaard haalde in de laatste bochten voor de finish twee man in en finishte als vierde. Het verschil in punten tussen de twee is 21.

Goede start

Bagnaia had tijdens de kwalificaties al laten zien dat hij snel is op zijn Ducati. Hij veroverde poleposition door de snelste ronde ooit te rijden op het Drentse circuit. Hij had een puike start in de race en dook als eerste de Haarbocht in. Hoewel zijn voorsprong nooit heel groot werd, hield hij de leiding stevig in handen. Ook toen het wat begon te druppelen, bleef de Italiaan stoïcijns een hoog tempo houden en reed onbedreigd naar zijn derde GP-zege van dit jaar.

Quartararo won vorig jaar de TT en gold zondag als favoriet voor opnieuw een zege. De fabrieksrijder van Yamaha startte als tweede, maar viel na de eerste bocht terug naar de derde plaats. Bij zijn eerste poging Espargaró binnendoor in te halen, raakte hij de motor van zijn rivaal en schoof onderuit.

Hervatting

Die crash betekende nog niet het einde van de race. Quartararo stapte weer op zijn machine en hervatte vanaf de laatste plaats de race. Enkele ronden later ging het alsnog mis, toen de coureur bij het uitkomen van de Strubben de controle over zijn motor kwijtraakte en hij over het stuur van de machine door de lucht vloog en hard op de grond landde. Gefrustreerd en met pijn in zijn been verliet de Fransman het strijdtoneel.

Bezzecchi behaalde zijn beste resultaat in de MotoGP en hij vierde zijn tweede plaats bij de tribune, waar de fans zaten die de gestopte Italiaan Valentino Rossi adoreren. Zij vierden, gehuld in het blauw-geel en zwaaiend met vlaggen met daarop Rossi's beroemde nummer 46, uitbundig feest.

Meer uit Sport

Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

3 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

15 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

15 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden