Imposante TT-zege Italiaan Bagnaia in MotoGP
ASSEN (ANP) - Francesco Bagnaia heeft op imposante wijze het klapstuk van de 91e TT van Assen op zijn naam geschreven. De Italiaan won voor het oog van 100.000 toeschouwers de race in de MotoGP door van start tot finish aan de leiding te rijden.
De coureur van Ducati profiteerde wel van het uitvallen van WK-leider Fabio Quartararo van Yamaha, die tijdens de race twee keer crashte. De Italiaan Marco Bezzecchi (Ducati) verraste met de tweede plaats. De Spanjaard Maverick Viñales (Aprilia) eindigde als derde.
Quartararo behield ondanks zijn nulscore in Assen de leiding in het kampioenschap, maar de Fransman zag wel Aleix Espargaró naderbij komen. De Spanjaard haalde in de laatste bochten voor de finish twee man in en finishte als vierde. Het verschil in punten tussen de twee is 21.
Goede start
Bagnaia had tijdens de kwalificaties al laten zien dat hij snel is op zijn Ducati. Hij veroverde poleposition door de snelste ronde ooit te rijden op het Drentse circuit. Hij had een puike start in de race en dook als eerste de Haarbocht in. Hoewel zijn voorsprong nooit heel groot werd, hield hij de leiding stevig in handen. Ook toen het wat begon te druppelen, bleef de Italiaan stoïcijns een hoog tempo houden en reed onbedreigd naar zijn derde GP-zege van dit jaar.
Quartararo won vorig jaar de TT en gold zondag als favoriet voor opnieuw een zege. De fabrieksrijder van Yamaha startte als tweede, maar viel na de eerste bocht terug naar de derde plaats. Bij zijn eerste poging Espargaró binnendoor in te halen, raakte hij de motor van zijn rivaal en schoof onderuit.
Hervatting
Die crash betekende nog niet het einde van de race. Quartararo stapte weer op zijn machine en hervatte vanaf de laatste plaats de race. Enkele ronden later ging het alsnog mis, toen de coureur bij het uitkomen van de Strubben de controle over zijn motor kwijtraakte en hij over het stuur van de machine door de lucht vloog en hard op de grond landde. Gefrustreerd en met pijn in zijn been verliet de Fransman het strijdtoneel.
Bezzecchi behaalde zijn beste resultaat in de MotoGP en hij vierde zijn tweede plaats bij de tribune, waar de fans zaten die de gestopte Italiaan Valentino Rossi adoreren. Zij vierden, gehuld in het blauw-geel en zwaaiend met vlaggen met daarop Rossi's beroemde nummer 46, uitbundig feest.
Meer uit Sport
PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
44 minuten geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
4 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
9 uur geleden