Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Imposante TT-zege Italiaan Bagnaia in MotoGP

Imposante TT-zege Italiaan Bagnaia in MotoGP

ASSEN (ANP) - Francesco Bagnaia heeft op imposante wijze het klapstuk van de 91e TT van Assen op zijn naam geschreven. De Italiaan won voor het oog van 100.000 toeschouwers de race in de MotoGP door van start tot finish aan de leiding te rijden.

De coureur van Ducati profiteerde wel van het uitvallen van WK-leider Fabio Quartararo van Yamaha, die tijdens de race twee keer crashte. De Italiaan Marco Bezzecchi (Ducati) verraste met de tweede plaats. De Spanjaard Maverick Viñales (Aprilia) eindigde als derde.

Quartararo behield ondanks zijn nulscore in Assen de leiding in het kampioenschap, maar de Fransman zag wel Aleix Espargaró naderbij komen. De Spanjaard haalde in de laatste bochten voor de finish twee man in en finishte als vierde. Het verschil in punten tussen de twee is 21.

Goede start

Bagnaia had tijdens de kwalificaties al laten zien dat hij snel is op zijn Ducati. Hij veroverde poleposition door de snelste ronde ooit te rijden op het Drentse circuit. Hij had een puike start in de race en dook als eerste de Haarbocht in. Hoewel zijn voorsprong nooit heel groot werd, hield hij de leiding stevig in handen. Ook toen het wat begon te druppelen, bleef de Italiaan stoïcijns een hoog tempo houden en reed onbedreigd naar zijn derde GP-zege van dit jaar.

Quartararo won vorig jaar de TT en gold zondag als favoriet voor opnieuw een zege. De fabrieksrijder van Yamaha startte als tweede, maar viel na de eerste bocht terug naar de derde plaats. Bij zijn eerste poging Espargaró binnendoor in te halen, raakte hij de motor van zijn rivaal en schoof onderuit.

Hervatting

Die crash betekende nog niet het einde van de race. Quartararo stapte weer op zijn machine en hervatte vanaf de laatste plaats de race. Enkele ronden later ging het alsnog mis, toen de coureur bij het uitkomen van de Strubben de controle over zijn motor kwijtraakte en hij over het stuur van de machine door de lucht vloog en hard op de grond landde. Gefrustreerd en met pijn in zijn been verliet de Fransman het strijdtoneel.

Bezzecchi behaalde zijn beste resultaat in de MotoGP en hij vierde zijn tweede plaats bij de tribune, waar de fans zaten die de gestopte Italiaan Valentino Rossi adoreren. Zij vierden, gehuld in het blauw-geel en zwaaiend met vlaggen met daarop Rossi's beroemde nummer 46, uitbundig feest.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

22 minuten geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

2 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

4 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

5 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

6 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

7 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

19 uur geleden