Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Import olie uit Midden-Oosten naar VS gedaald

Import olie uit Midden-Oosten naar VS gedaald

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De export van ruwe olie vanuit het Midden-Oosten naar de Verenigde Staten is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau in dertig jaar. Toch is olie vanuit het Midden-Oosten nog altijd goed voor meer dan 10 procent van de totale import van ruwe olie in de VS.

De Amerikaanse olieproductie is de laatste jaren sterk gestegen door de winning uit schalievelden. Daardoor is er minder behoefte aan olie uit het Midden-Oosten. Wel is de olie uit schalievelden in Noord-Amerika minder geschikt voor veel Amerikaanse raffinaderijen, waardoor kenners verwachten dat er voorlopig nog een vraag naar olie zal zijn die wordt aangevoerd vanuit de Perzische Golf naar de VS.

De Amerikaanse president had woensdag bij een persconferentie in het Witte Huis juist nog gezegd dat de VS niet langer olie uit het Midden-Oosten nodig hebben.

Meer uit Financieel

Moroccanoil niet langer hoofdsponsor van Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.

10 minuten geleden
Porsche wil stoppen met elektrische Taycan, zegt WirtschaftsWoche

STUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.

12 minuten geleden
Microsoft beperkt CO2-compensatie om meer geld in AI te steken

REDMOND (ANP) - Microsoft beknibbelt flink op investeringen in CO2-compensatie, omdat het techbedrijf meer geld pompt in kunstmatige intelligentie. Uit berekeningen van het aan persbureau Bloomberg gelieerde onderzoeksbureau BNEF blijkt dat het bedrijf tot halverwege juli 8,55 miljoen ton aan zogenoemde koolstofkredieten heeft gekocht. Dat is zo'n 80 procent minder dan in dezelfde periode in 2025.

46 minuten geleden
Opluchting bij beleggers zorgt voor koerssprong Adyen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het bedrijf meer dan 16 procent hoger, nadat Adyen over het tweede kwartaal een sterkere omzetgroei had gerapporteerd dan alom verwacht. Ook schroefde de onderneming haar omzetprognose voor het hele jaar op.

2 uur geleden
Contant geld in eurozone vaker geaccepteerd, signaleert ECB

FRANKFURT (ANP) - De acceptatie van contant geld heeft een kleine opleving gemaakt in de eurozone. Van alle bedrijven die in fysieke vestigingen producten of diensten verkopen, neemt 92 procent cashbetalingen aan, meldt de Europese Centrale Bank (ECB) na onderzoek onder ruim 8200 ondernemers in de 21 eurolanden. Twee jaar geleden was dat nog 90 procent.

3 uur geleden
Russische hackers claimen hacks bij Shell en Philips

DEN HAAG (ANP) - De Russische hackersgroep Clop claimt Shell en Philips te hebben gehackt. Onduidelijk is echter wat de impact is. Na berichtgeving van BNR laat zowel Shell als Philips weten dat zich iets heeft voorgedaan.

3 uur geleden
Indiase vliegmaatschappij test duizenden piloten op drugs

DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Air India gaat haar ruim 5000 piloten testen op drugs. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat een interne e-mail heeft ingezien. De eenmalige maatregel volgt nadat een gezagvoerder naar verluidt recent positief is getest op drugsgebruik na een plotselinge duikvlucht van een toestel dat van Phuket in Thailand naar de Indiase stad Delhi vloog.

3 uur geleden