Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Import medische goederen met 8 procent gestegen

Import medische goederen met 8 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - Nederland importeerde in het eerste kwartaal voor 8 procent meer aan medische goederen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat daarbij om medische hulpmiddelen, apparatuur en beschermingmiddelen als mondkapjes die onder andere voor de bestrijding van het nieuwe coronavirus worden ingezet.

Het totale bedrag waarvoor Nederland deze goederen invoerde was 8,7 miljard euro. In tegenstelling tot de invoer van medische benodigdheden, daalde de totale import in de eerste drie maanden van het jaar met 3 procent. Onder andere de invoer uit de economische grootmacht China liep in februari en maart sterk terug. In dat land begon de virusuitbraak en legden overheidsmaatregelen de industrie en het bedrijfsleven grotendeels stil.

Naar bedragen gemeten maakten medicijnen het grootste deel uit van de totale invoer aan medische goederen. Door hun relatief hoge prijs zijn zij goed voor 42 procent van de import. De invoer van hulpmiddelen als gaas of spuitjes steeg met 13 procent het sterkst. De import van medicijnen steeg met 9 procent, terwijl het uitgegeven bedrag voor beschermingsmiddelen vrijwel gelijk bleef aan dat van een jaar eerder.

Nederland was vorig jaar de op vier na grootste importeur van medische goederen. Daarvan blijft doorgaans lang niet alles in Nederland, maar wordt een groot deel opnieuw geëxporteerd. In 2018 ging bijna twee derde van alle ingevoerde medische goederen weer naar het buitenland. Het is nog niet duidelijk hoe die verdeling nu is.

Meer uit Financieel

AEX-index begint licht lager, olieprijs richting 100 dollar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een klein verlies begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt vanwege de stijgende olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Brentolie, oftewel olie uit het Midden-Oosten en Europa, nadert de 100 dollar per vat. Ook gas werd opnieuw duurder. De hogere energieprijzen dreigen de inflatie verder aan te jagen en vergroten de kans op renteverhogingen door de centrale banken.

59 minuten geleden
Moederbedrijf kledingketen Zara verkoopt meer in eerste jaarhelft

ARTEIXO (ANP) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in zijn eerste jaarhelft meer omzet geboekt door goede verkopen van de lente- en zomercollecties en stelt ook dat zijn collecties voor de herfst en winter goed worden ontvangen door klanten.

1 uur geleden
Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan dit jaar en volgend jaar verder omhoog, ondanks een afkoeling van de huizenmarkt door meer aanbod. Dat verwachten economen van Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van het land. In het vorige kwartaalbericht gingen ze voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.

1 uur geleden
Olieprijzen nog verder omhoog, Brent nu bijna 100 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.

2 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.

3 uur geleden
Ook woensdag nog geannuleerde vluchten vanwege storing in VK

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".

4 uur geleden
VS: extra importheffingen en -verbod op Canadese producten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.

6 uur geleden