Import medische goederen met 8 procent gestegen
DEN HAAG (ANP) - Nederland importeerde in het eerste kwartaal voor 8 procent meer aan medische goederen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat daarbij om medische hulpmiddelen, apparatuur en beschermingmiddelen als mondkapjes die onder andere voor de bestrijding van het nieuwe coronavirus worden ingezet.
Het totale bedrag waarvoor Nederland deze goederen invoerde was 8,7 miljard euro. In tegenstelling tot de invoer van medische benodigdheden, daalde de totale import in de eerste drie maanden van het jaar met 3 procent. Onder andere de invoer uit de economische grootmacht China liep in februari en maart sterk terug. In dat land begon de virusuitbraak en legden overheidsmaatregelen de industrie en het bedrijfsleven grotendeels stil.
Naar bedragen gemeten maakten medicijnen het grootste deel uit van de totale invoer aan medische goederen. Door hun relatief hoge prijs zijn zij goed voor 42 procent van de import. De invoer van hulpmiddelen als gaas of spuitjes steeg met 13 procent het sterkst. De import van medicijnen steeg met 9 procent, terwijl het uitgegeven bedrag voor beschermingsmiddelen vrijwel gelijk bleef aan dat van een jaar eerder.
Nederland was vorig jaar de op vier na grootste importeur van medische goederen. Daarvan blijft doorgaans lang niet alles in Nederland, maar wordt een groot deel opnieuw geëxporteerd. In 2018 ging bijna twee derde van alle ingevoerde medische goederen weer naar het buitenland. Het is nog niet duidelijk hoe die verdeling nu is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
4 uur geleden