Imponerende zege Van der Poel in Strade Bianche
SIENA (ANP) - Mathieu van der Poel heeft als eerste Nederlander de Italiaanse wielerkoers Strade Bianche gewonnen, de wedstrijd waarvan een derde over grindwegen leidt. Na 184 kilometer was de renner van Alpecin-Fenix de beste op het steile stuk kort voor de finish in Siena. Wereldkampioen Julian Alaphilippe uit Frankrijk moest Van der Poel laten gaan en finishte kort na hem als tweede. De Colombiaan Egan Bernal werd derde.
Van der Poel (26) maakte een ijzersterke indruk nadat hij vorige week in de Belgische wedstrijden Kuurne-Brussel-Kuurne en Le Samyn wellicht al de beste was geweest, maar niet won. Vanaf het moment dat de favorieten zich voorin lieten zien was hij vrijwel continu bepalend voor het wedstrijdverloop.
Eerst nog hadden zeven vroege vluchters hun voorsprong op de Toscaanse wegen kunnen uitbreiden tot zo'n 4 minuten. De Belg Loïc Vliegen stribbelde nog het langst tegen en bezorgde zijn ploeg Intermarché - Wanty Gobert wat tv-minuten.
Uitdunning
De Spanjaard Gonzalo Serrano, de Belg Gianni Vermeersch en de Deen Andreas Kron waren de volgende vluchters maar op de achtste en op een na langste grindstrook, de Monte Sante Marie, kwamen de favorieten voorop met Alaphilippe, met de Belg Wout van Aert, de winnaar van vorig jaar, met Van der Poel. Maar ook met Tourwinnaar Tadej Pogacar en de jonge Brit Thomas Pidcock. Ook Bernal kon nog aanpikken. De Oostenrijker Michael Gogl completeerde het zevental.
De negende grindsector leek opnieuw voor een uitdunning te zorgen. Alaphilippe versnelde en Van Aert en Pidcock moesten 23 kilometer voor de finish de kopgroep even laten gaan, een veeg teken. Van der Poel viel aan op de steile klim in Le Tolfe, 12 kilometer voor de finish. Alaphilippe kon nog aansluiten, op het vlakkere deel gevolgd door Bernal. Samen reden ze richting Siena waar de korte, steile klim richting het Piazza del Campo de beslissing moest brengen.
Alaphilippe, de winnaar van 2019, bleek niet meer fris. Bij Bernal, debuterend in de Strade Bianche, was het beste er ook af. Van der Poel had de tijd rechtop te gaan zitten en met gebalde vuisten de finish te passeren. Het was zijn tweede zege van het seizoen na winst in de openingsrit van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Fem van Empel keert na een maandenlange pauze terug in het wielrennen. De drievoudig wereldkampioene veldrijden sluit per direct aan bij de Franse ploeg FDJ United-SUEZ, waar ook Demi Vollering onder contract staat.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.
5 uur geledenENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
1 dag geleden