Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Impact storing op haven Rotterdam valt mee, wel hinder terminal

Impact storing op haven Rotterdam valt mee, wel hinder terminal

ROTTERDAM (ANP) - Het afwikkelen van de scheepvaart in de Rotterdamse haven ondervindt geen hinder van de computerstoring die wereldwijd voor problemen zorgt. Dat zegt het Havenbedrijf Rotterdam na een inventarisatie van de impact voor de grootste haven van Europa.

De Divisie Havenmeester en nautische dienstverleners zijn niet geraakt, aldus de havenbeheerder. Daardoor lopen cruciale processen in de haven door.

Enkele bedrijven in de haven, waaronder een containerterminal, hebben volgens het Havenbedrijf wel last van de storing. Zij hebben hun processen aangepast en werken inmiddels aan een oplossing.

3000 bedrijven

De regionale omroep Rijnmond meldt dat onder meer overslagbedrijf ECT in Rotterdam met problemen kampt. Dit wordt door een medewerker van het bedrijf bevestigd, maar die kan verder geen mededelingen doen. ECT exploiteert in Rotterdam twee terminals op de Maasvlakte.

Het Havenbedrijf had eerder op vrijdag al signalen gekregen dat bedrijven in de haven ook last hadden van de storing. Maar wat er precies aan de hand was en of er maatregelen genomen moesten worden, moest toen nog worden uitgezocht.

"We hebben zo'n 3000 bedrijven in het havengebied, dus het kost even om alles goed uit te zoeken", zei een woordvoerster vrijdagochtend.

Meer uit Binnenland

Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

5 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

9 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

9 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

11 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

13 uur geleden
Jetten: Oekraïne moet niet vergeten worden door de oorlog in Iran

KYIV (ANP) - Oekraïne mag niet uit het zicht raken nu er een oorlog in het Midden-Oosten woedt. Dat zei premier Rob Jetten zondag tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky. Die zei weleens te vrezen dat zijn land vergeten zal worden.

13 uur geleden