Impact staking ProRail woensdag nog groter dan NS eerder meldde
UTRECHT (ANP) - De gevolgen van de staking op verkeersleidingsposten van ProRail in Amsterdam en Alkmaar woensdagochtend zijn nog groter dan de NS eerder meldde. De vervoerder laat dinsdag weten dat het "impactgebied" is uitgebreid en dat tussen Utrecht Centraal en Eindhoven Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal en Leiden Centraal en Rotterdam Centraal minder treinen rijden. Maandag meldde de NS al dat woensdagochtend in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland geen treinverkeer mogelijk is door de staking.
Langs Utrecht en Leiden rijden normaal gesproken heel veel treinen, maar die kunnen door de staking niet verder rijden. "Dat betekent dat ze zouden moeten keren op station Utrecht Centraal en Leiden Centraal, maar daar is geen ruimte voor", legt de vervoerder uit. "Daarom is NS genoodzaakt om ook op deze trajecten minder treinen te rijden."
Luchthaven Schiphol is zeer beperkt bereikbaar door de staking en ook het internationale treinverkeer ondervindt er hinder van. De NS verwacht ook na de staking nog vertraging en uitval van treinen, "omdat het opstarten van de dienstregeling tijd kost".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
9 uur geleden