Impact staking ProRail woensdag nog groter dan NS eerder meldde
UTRECHT (ANP) - De gevolgen van de staking op verkeersleidingsposten van ProRail in Amsterdam en Alkmaar woensdagochtend zijn nog groter dan de NS eerder meldde. De vervoerder laat dinsdag weten dat het "impactgebied" is uitgebreid en dat tussen Utrecht Centraal en Eindhoven Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal en Leiden Centraal en Rotterdam Centraal minder treinen rijden. Maandag meldde de NS al dat woensdagochtend in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland geen treinverkeer mogelijk is door de staking.
Langs Utrecht en Leiden rijden normaal gesproken heel veel treinen, maar die kunnen door de staking niet verder rijden. "Dat betekent dat ze zouden moeten keren op station Utrecht Centraal en Leiden Centraal, maar daar is geen ruimte voor", legt de vervoerder uit. "Daarom is NS genoodzaakt om ook op deze trajecten minder treinen te rijden."
Luchthaven Schiphol is zeer beperkt bereikbaar door de staking en ook het internationale treinverkeer ondervindt er hinder van. De NS verwacht ook na de staking nog vertraging en uitval van treinen, "omdat het opstarten van de dienstregeling tijd kost".
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
8 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
14 uur geleden