Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Impact staking ProRail woensdag nog groter dan NS eerder meldde

Impact staking ProRail woensdag nog groter dan NS eerder meldde

UTRECHT (ANP) - De gevolgen van de staking op verkeersleidingsposten van ProRail in Amsterdam en Alkmaar woensdagochtend zijn nog groter dan de NS eerder meldde. De vervoerder laat dinsdag weten dat het "impactgebied" is uitgebreid en dat tussen Utrecht Centraal en Eindhoven Centraal, Utrecht Centraal en Arnhem Centraal en Leiden Centraal en Rotterdam Centraal minder treinen rijden. Maandag meldde de NS al dat woensdagochtend in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland geen treinverkeer mogelijk is door de staking.

Langs Utrecht en Leiden rijden normaal gesproken heel veel treinen, maar die kunnen door de staking niet verder rijden. "Dat betekent dat ze zouden moeten keren op station Utrecht Centraal en Leiden Centraal, maar daar is geen ruimte voor", legt de vervoerder uit. "Daarom is NS genoodzaakt om ook op deze trajecten minder treinen te rijden."

Luchthaven Schiphol is zeer beperkt bereikbaar door de staking en ook het internationale treinverkeer ondervindt er hinder van. De NS verwacht ook na de staking nog vertraging en uitval van treinen, "omdat het opstarten van de dienstregeling tijd kost".

Meer uit Binnenland

Dode persoon Zaltbommel is een vrouw, man aangehouden

ZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.

29 minuten geleden
Hsl in 2028 tijd dicht voor herstel viaducten

UTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.

45 minuten geleden
Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

2 uur geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

4 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

5 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

5 uur geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

12 uur geleden