Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht

Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht

LONDEN (ANP) - Migratie had in 2022 en 2023 een grotere invloed op de omvang van de Britse bevolking dan tot nu toe werd aangenomen. Het statistiekbureau van de overheid heeft de jaarcijfers naar boven bijgesteld. In het jaar tot juni 2023 kwam er een recordaantal van 906.000 mensen bij. Migratie is in het Verenigd Koninkrijk een belangrijk politiek thema.

Statistiekbureau ONS heeft opnieuw gekeken naar voorlopige migratiecijfers over een aantal jaren. Daaruit blijkt dat het aantal immigranten dat tot juni 2023 naar het VK kwam met tienduizenden werd onderschat, en het aantal vertrekkers juist sterk werd overschat. Per saldo steeg de bevolking door migratie in die periode niet met 740.000 mensen, maar met 906.000.

ONS meldt dat het zogenoemde migratiesaldo (immigratie min emigratie) in het jaar tot juni 2024 weer is gedaald. Volgens de huidige schattingen zijn er in dat jaar 728.000 meer mensen binnengekomen dan er vertrokken. Dat zou een daling betekenen van 20 procent ten opzichte van diezelfde periode in 2023.

Labour

In het meest recente jaar waarover cijfers beschikbaar zijn kwamen ongeveer 1,2 miljoen mensen naar het VK, zegt ONS. Ongeveer 1 miljoen van hen kwamen van buiten Europa, en dan vooral uit India, Nigeria en Pakistan. Zo'n 10 procent kwam uit de Europese Unie, Noorwegen, IJsland, Liechtenstein en Zwitserland.

In juni 2023 was de Conservatieve Partij nog aan de macht in Londen. Inmiddels is die regering vervangen door een regering van Labour onder Keir Starmer.

Het VK telt ruim 68 miljoen inwoners.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

55 minuten geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

1 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

2 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

2 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

3 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

3 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

3 uur geleden