Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht

Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht

LONDEN (ANP) - Migratie had in 2022 en 2023 een grotere invloed op de omvang van de Britse bevolking dan tot nu toe werd aangenomen. Het statistiekbureau van de overheid heeft de jaarcijfers naar boven bijgesteld. In het jaar tot juni 2023 kwam er een recordaantal van 906.000 mensen bij. Migratie is in het Verenigd Koninkrijk een belangrijk politiek thema.

Statistiekbureau ONS heeft opnieuw gekeken naar voorlopige migratiecijfers over een aantal jaren. Daaruit blijkt dat het aantal immigranten dat tot juni 2023 naar het VK kwam met tienduizenden werd onderschat, en het aantal vertrekkers juist sterk werd overschat. Per saldo steeg de bevolking door migratie in die periode niet met 740.000 mensen, maar met 906.000.

ONS meldt dat het zogenoemde migratiesaldo (immigratie min emigratie) in het jaar tot juni 2024 weer is gedaald. Volgens de huidige schattingen zijn er in dat jaar 728.000 meer mensen binnengekomen dan er vertrokken. Dat zou een daling betekenen van 20 procent ten opzichte van diezelfde periode in 2023.

Labour

In het meest recente jaar waarover cijfers beschikbaar zijn kwamen ongeveer 1,2 miljoen mensen naar het VK, zegt ONS. Ongeveer 1 miljoen van hen kwamen van buiten Europa, en dan vooral uit India, Nigeria en Pakistan. Zo'n 10 procent kwam uit de Europese Unie, Noorwegen, IJsland, Liechtenstein en Zwitserland.

In juni 2023 was de Conservatieve Partij nog aan de macht in Londen. Inmiddels is die regering vervangen door een regering van Labour onder Keir Starmer.

Het VK telt ruim 68 miljoen inwoners.

Meer uit Buitenland

Denen blij dat Trump geen geweld wil gebruiken bij Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.

44 minuten geleden
Ook de paus is uitgenodigd voor Trumps vredesraad

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

1 uur geleden
Kyiv: Zelensky is in Oekraïne, niet in Davos

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Kyiv en niet in Davos. Dat meldt het presidentiële kantoor. President Trump suggereerde eerder in zijn toespraak op het World Economic Forum, dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, dat Zelensky "in het publiek zou kunnen zitten". Ook zei de Amerikaanse president dat hij de Oekraïense leider later op woensdag zou ontmoeten. Na zijn toespraak kwam hij daarop terug en noemde hij donderdag als de dag waarop hij Zelensky zou treffen.

1 uur geleden
Parlement: EU moet noodplannen maken als VS troepen terugtrekken

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet noodplannen maken om voorbereid te zijn op een eventuele terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa, zo wil het Europees Parlement. Zo moeten concrete afspraken worden gemaakt over hoe lidstaten elkaar te hulp schieten als een EU-lidstaat militair wordt bedreigd. Hiertoe moet artikel 42.7 van het Europees Verdrag worden aangescherpt. Daarnaast moet een EU-troepenmacht worden gevormd.

2 uur geleden
Canada bestaat alleen bij gratie van de VS, zegt Trump

DAVOS (ANP) - Canada kan de Verenigde Staten maar beter wat dankbaarder zijn, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. "Canada bestaat dankzij de VS", zei Trump op het World Economic Forum. Hij reageerde op een veelgeprezen toespraak van de Canadese premier Mark Carney, die middelgrote landen opriep de krachten te bundelen om grootmachten van zich af te kunnen houden.

2 uur geleden
Inmiddels 43 lichamen geborgen na treinbotsing Andalusië

ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.

2 uur geleden
Zelensky bevestigt ontmoeting met Trump in Davos

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.

2 uur geleden