Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht
LONDEN (ANP) - Migratie had in 2022 en 2023 een grotere invloed op de omvang van de Britse bevolking dan tot nu toe werd aangenomen. Het statistiekbureau van de overheid heeft de jaarcijfers naar boven bijgesteld. In het jaar tot juni 2023 kwam er een recordaantal van 906.000 mensen bij. Migratie is in het Verenigd Koninkrijk een belangrijk politiek thema.
Statistiekbureau ONS heeft opnieuw gekeken naar voorlopige migratiecijfers over een aantal jaren. Daaruit blijkt dat het aantal immigranten dat tot juni 2023 naar het VK kwam met tienduizenden werd onderschat, en het aantal vertrekkers juist sterk werd overschat. Per saldo steeg de bevolking door migratie in die periode niet met 740.000 mensen, maar met 906.000.
ONS meldt dat het zogenoemde migratiesaldo (immigratie min emigratie) in het jaar tot juni 2024 weer is gedaald. Volgens de huidige schattingen zijn er in dat jaar 728.000 meer mensen binnengekomen dan er vertrokken. Dat zou een daling betekenen van 20 procent ten opzichte van diezelfde periode in 2023.
Labour
In het meest recente jaar waarover cijfers beschikbaar zijn kwamen ongeveer 1,2 miljoen mensen naar het VK, zegt ONS. Ongeveer 1 miljoen van hen kwamen van buiten Europa, en dan vooral uit India, Nigeria en Pakistan. Zo'n 10 procent kwam uit de Europese Unie, Noorwegen, IJsland, Liechtenstein en Zwitserland.
In juni 2023 was de Conservatieve Partij nog aan de macht in Londen. Inmiddels is die regering vervangen door een regering van Labour onder Keir Starmer.
Het VK telt ruim 68 miljoen inwoners.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
44 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
45 minuten geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
9 uur geleden