Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht
LONDEN (ANP) - Migratie had in 2022 en 2023 een grotere invloed op de omvang van de Britse bevolking dan tot nu toe werd aangenomen. Het statistiekbureau van de overheid heeft de jaarcijfers naar boven bijgesteld. In het jaar tot juni 2023 kwam er een recordaantal van 906.000 mensen bij. Migratie is in het Verenigd Koninkrijk een belangrijk politiek thema.
Statistiekbureau ONS heeft opnieuw gekeken naar voorlopige migratiecijfers over een aantal jaren. Daaruit blijkt dat het aantal immigranten dat tot juni 2023 naar het VK kwam met tienduizenden werd onderschat, en het aantal vertrekkers juist sterk werd overschat. Per saldo steeg de bevolking door migratie in die periode niet met 740.000 mensen, maar met 906.000.
ONS meldt dat het zogenoemde migratiesaldo (immigratie min emigratie) in het jaar tot juni 2024 weer is gedaald. Volgens de huidige schattingen zijn er in dat jaar 728.000 meer mensen binnengekomen dan er vertrokken. Dat zou een daling betekenen van 20 procent ten opzichte van diezelfde periode in 2023.
Labour
In het meest recente jaar waarover cijfers beschikbaar zijn kwamen ongeveer 1,2 miljoen mensen naar het VK, zegt ONS. Ongeveer 1 miljoen van hen kwamen van buiten Europa, en dan vooral uit India, Nigeria en Pakistan. Zo'n 10 procent kwam uit de Europese Unie, Noorwegen, IJsland, Liechtenstein en Zwitserland.
In juni 2023 was de Conservatieve Partij nog aan de macht in Londen. Inmiddels is die regering vervangen door een regering van Labour onder Keir Starmer.
Het VK telt ruim 68 miljoen inwoners.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
24 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
2 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
10 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
13 uur geleden