Impact migratie op Britse bevolking vorig jaar groter dan gedacht
LONDEN (ANP) - Migratie had in 2022 en 2023 een grotere invloed op de omvang van de Britse bevolking dan tot nu toe werd aangenomen. Het statistiekbureau van de overheid heeft de jaarcijfers naar boven bijgesteld. In het jaar tot juni 2023 kwam er een recordaantal van 906.000 mensen bij. Migratie is in het Verenigd Koninkrijk een belangrijk politiek thema.
Statistiekbureau ONS heeft opnieuw gekeken naar voorlopige migratiecijfers over een aantal jaren. Daaruit blijkt dat het aantal immigranten dat tot juni 2023 naar het VK kwam met tienduizenden werd onderschat, en het aantal vertrekkers juist sterk werd overschat. Per saldo steeg de bevolking door migratie in die periode niet met 740.000 mensen, maar met 906.000.
ONS meldt dat het zogenoemde migratiesaldo (immigratie min emigratie) in het jaar tot juni 2024 weer is gedaald. Volgens de huidige schattingen zijn er in dat jaar 728.000 meer mensen binnengekomen dan er vertrokken. Dat zou een daling betekenen van 20 procent ten opzichte van diezelfde periode in 2023.
Labour
In het meest recente jaar waarover cijfers beschikbaar zijn kwamen ongeveer 1,2 miljoen mensen naar het VK, zegt ONS. Ongeveer 1 miljoen van hen kwamen van buiten Europa, en dan vooral uit India, Nigeria en Pakistan. Zo'n 10 procent kwam uit de Europese Unie, Noorwegen, IJsland, Liechtenstein en Zwitserland.
In juni 2023 was de Conservatieve Partij nog aan de macht in Londen. Inmiddels is die regering vervangen door een regering van Labour onder Keir Starmer.
Het VK telt ruim 68 miljoen inwoners.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
45 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
8 uur geleden