Impact coronavirus wordt zichtbaar in februaricijfers AF-KLM
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartonderneming Air France-KLM publiceert dinsdag de vervoersstatistieken van de maand februari. Dan wordt voor het eerst duidelijk wat de impact van het coronavirus is geweest. De onderneming zag zich door het virus genoodzaakt vluchten van en naar China te schrappen. Ook op andere routes zullen de problemen de reisdrift van reizigers hebben ingedamd.
De Nederlands-Franse maatschappij zei eerder rekening te houden met een hap van 150 miljoen tot 200 miljoen euro uit de operationele winst in het eerste kwartaal van dit jaar. Daarbij zou de impact pas per februari te merken zijn in de cijfers. De problemen in bijvoorbeeld Noord-Italiƫ en het gegeven dat KLM langer niet vliegt op bepaalde Chinese steden zijn nog niet in de winstraming opgenomen.
Ook andere maatschappijen kampen met problemen. Het Duitse Lufthansa overweegt zelfs steun te vragen van de overheid om zo de financiƫle impact van het coronavirus te helpen verzachten. De internationale luchtvaartorganisatie IATA denkt dat de schade voor de luchtvaart door het virus dit jaar wereldwijd kan oplopen tot 113 miljard dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
19 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
21 uur geleden