Immuniteit oud-premier Tsjechië ingetrokken vanwege fraudezaak
PRAAG (ANP/AFP) - De immuniteit van oud-premier en huidig parlementslid van Tsjechië Andrej Babis is ingetrokken vanwege een aanklacht over fraude met subsidies van de Europese Unie voor zijn boerderij. De miljardair kan hier nu voor worden vervolgd.
Babis was van 2017 tot 2021 premier van Tsjechië. Volgens de politie zou hij de wettelijke status van zijn boerderij hebben aangepast. Omdat die op papier geen onderdeel meer was van het zakenimperium van Babis, kon daar 2 miljoen euro subsidie voor worden aangevraagd. De oud-premier ontkent zich schuldig te hebben gemaakt aan fraude.
De politie wilde Babis in 2019 al vervolgen, maar de openbaar aanklager vond de aantijgingen toen nog niet goed genoeg onderbouwd. De zaak werd in 2020 heropend, toen de hoogste aanklager zag dat er in 2019 fouten waren gemaakt.
Meer uit Buitenland
MACHALA (ANP/AFP) - In een gevangenis in het Ecuadoraanse Machala zijn zondag 31 gedetineerden om het leven gekomen en tientallen anderen gewond geraakt bij geweldsincidenten, heeft de gevangenisautoriteit bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten hebben Republikeinen en Democraten in de Senaat een akkoord bereikt om de federale overheid tot 30 januari te financieren, zeggen bronnen tegen Politico en CNN. Dat zou het einde van de huidige shutdown betekenen.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - Het aantal extreem hete dagen in vijftien vluchtelingenkampen die het vaakst te maken hebben met hitte is in 2050 zeker verdubbeld. Dat is reden tot zorg, meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in een maandag gepubliceerd rapport. Tussen 2007 en 2016 hadden de kampen gemiddeld zo'n 101 extreem hete dagen per jaar. In 2050 zijn dat er naar verwachting 202.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin heeft zondag de lancering uitgesteld van een missie die twee ruimtevaartuigen richting Mars moet sturen. Het zou de eerste Marsmissie worden van het bedrijf van multimiljardair Jeff Bezos, maar de start vanaf Cape Canaveral in Florida werd op het laatste moment afgeblazen.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - Door een botsing tussen twee passagierstreinen in Slowakije zijn volgens de autoriteiten tientallen mensen gewond geraakt. Nieuwssite DennÍk N schrijft dat er ongeveer dertig gewonden zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verheugd gereageerd op het aftreden van de directeur-generaal van de BBC Tim Davie en topvrouw Deborah Turness, die hoofdverantwoordelijk is voor de berichtgeving van de Britse omroep. De twee maakten eerder zondag bekend op te stappen na kritiek dat een documentaire van de BBC kijkers zou hebben misleid door een toespraak van Trump te bewerken.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Punkformatie Bob Vylan heeft excuses en een schadevergoeding ontvangen van Reach plc, de uitgever van de Manchester Evening News. Dat meldt de advocaat van Pascal Robinson, zoals Bob Vylan-frontman Bobby Vylan in het echt heet, in een persbericht. De krant schreef in oktober dat Vylan tijdens een recent optreden de Hitlergroet had gebracht.
9 uur geleden