IMF wil van Pakistan weten hoe het miljardensubsidie betaalt
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) wil van Pakistan weten hoe het een subsidiepakket van 1,5 miljard dollar gaat financieren. Het geld is bedoeld als steun voor de hoog opgelopen prijzen voor brandstof en elektriciteit.
Het steunpakket werd onlangs door premier Imran Khan aangekondigd. Hij beloofde een verlaging van de benzine- en elektriciteitsprijzen, ondanks sterk stijgende prijzen op de wereldwijde oliemarkt. Volgens de Pakistaanse minister van Financiën Shaukat Tarin zijn er geen problemen. "We hebben details gegeven over waar de fondsen vandaan zouden komen", zo zei hij.
Het IMF houdt vanwege een uit 2019 afgesproken reddingspakket van 6 miljard dollar met Pakistan een vinger aan de pols. Het Zuid-Aziatische land moet in ruil voor de steun fiscale hervormingen doorvoeren. De laatste IMF-evaluatie liep maanden vertraging op omdat de regering moeite had om hervormingen door te voeren die de geldschieter had geëist om in februari 1 miljard dollar vrij te maken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
8 uur geleden