IMF wil van Pakistan weten hoe het miljardensubsidie betaalt
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) wil van Pakistan weten hoe het een subsidiepakket van 1,5 miljard dollar gaat financieren. Het geld is bedoeld als steun voor de hoog opgelopen prijzen voor brandstof en elektriciteit.
Het steunpakket werd onlangs door premier Imran Khan aangekondigd. Hij beloofde een verlaging van de benzine- en elektriciteitsprijzen, ondanks sterk stijgende prijzen op de wereldwijde oliemarkt. Volgens de Pakistaanse minister van Financiën Shaukat Tarin zijn er geen problemen. "We hebben details gegeven over waar de fondsen vandaan zouden komen", zo zei hij.
Het IMF houdt vanwege een uit 2019 afgesproken reddingspakket van 6 miljard dollar met Pakistan een vinger aan de pols. Het Zuid-Aziatische land moet in ruil voor de steun fiscale hervormingen doorvoeren. De laatste IMF-evaluatie liep maanden vertraging op omdat de regering moeite had om hervormingen door te voeren die de geldschieter had geëist om in februari 1 miljard dollar vrij te maken.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
11 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
12 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
12 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
14 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
14 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
16 uur geleden