Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF wil steun huishoudens en bedrijven die onder corona lijden

IMF wil steun huishoudens en bedrijven die onder corona lijden

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) pleit voor gerichte maatregelen om in de problemen gekomen huishoudens, bedrijven en financiële markten een beetje te vrijwaren van de economische schade van het nieuwe coronavirus. Hoofdeconoom Gita Gopinath noemt als voorbeeld de inspanningen van de Italiaanse overheid. Die heeft de termijnen voor het betalen van belastingen in bepaalde gevallen opgerekt. Ook wordt er in dat Zuid-Europese land bepaalde inkomenssteun geboden aan ontslagen werknemers.

Gopinath haalt in een blog op de website van het IMF ook voorbeelden aan van soortgelijke maatregelen in Zuid-Korea en China. "Waar betaald ziekteverlof en gezinsverlof niet tot de standaarduitkeringen behoren, zouden overheden moeten overwegen het te financieren om werknemers die zich niet goed voelen of hun zorgverleners thuis te laten blijven zonder dat ze bang hoeven te zijn om hun baan te verliezen tijdens de epidemie", schrijft ze.

Centrale banken moeten volgens Gopinath ook klaarstaan om in te grijpen als dat nodig is. De deskundige merkt op dat renteverlagingen of opkoopprogramma's het vertrouwen van beleggers zou kunnen vergroten. Overheidsinvesteringen zouden daarnaast kunnen helpen om de vraag in bepaalde markten weer wat aan te jagen.

Het IMF meldde vorige week al dat het zelf tientallen miljarden dollars heeft klaarliggen om landen te ondersteunen bij het verzachten van de economische schade door de virusuitbraak. De wereldwijde economische groei komt dit jaar waarschijnlijk "diep, diep beneden het niveau van vorig jaar" uit, voorspelde het fonds. Ook hebben meerdere centrale banken, waaronder de Amerikaanse Federal Reserve, al een renteverlaging doorgevoerd.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

26 minuten geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

1 uur geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

2 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

2 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

3 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

4 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

4 uur geleden