Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF wijzigt regels, weg vrij voor nieuwe miljardensteun Oekraïne

IMF wijzigt regels, weg vrij voor nieuwe miljardensteun Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Landen die te maken krijgen met grote economische onzekerheden buiten de macht van overheden om, kunnen voortaan een lening krijgen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het bestuur van het IMF heeft daarvoor een aantal regelwijzigingen goedgekeurd. Daarmee lijkt ook de weg vrij voor nieuwe steun aan Oekraïne.

De wijzigingen in het IMF-beleid zijn van toepassing op landen die te maken krijgen met "exogene schokken die de autoriteiten van het land en het bereik van hun economisch beleid te boven gaan", meldt de financiële instelling. Tot nu toe kon het IMF nog geen leningen verstrekken aan landen die met grote onzekerheden werden geconfronteerd, zoals oorlogen of langdurende natuurrampen.

Met de regelwijziging komt ook een financieringspakket voor Oekraïne in zicht. Dat land wil vanwege de oorlog met Rusland een lening van ongeveer 15 miljard dollar. In de verklaring van het IMF werd Oekraïne echter niet specifiek genoemd. Wel voerde het fonds de afgelopen tijd gesprekken met Oekraïne over financiering.

Het IMF meldde woensdag al dat er tijdens die gesprekken "zeer goede vooruitgang" was geboekt. Een ingewijde laat aan persbureau Reuters weten dat het IMF en de Oekraïense autoriteiten mogelijk volgende week dinsdag al een akkoord bereiken over nieuwe financiering.

Meer uit Financieel

Lidl moet Intermarché miljoenen betalen om misleidende reclame

PARIJS (ANP/AFP) - Supermarktketen Lidl moet de Franse concurrent Intermarché 43 miljoen euro betalen. Volgens een hof van beroep in Frankrijk heeft het Duitse bedrijf consumenten misleid met tv-reclames. Dat komt neer op oneerlijke concurrentie, aldus de rechter.

45 minuten geleden
Europese Commissie wil deal met VS over handel binnen paar dagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil graag binnen enkele dagen een deal met de Verenigde Staten over handelstarieven, hoewel de VS de pauze voor verhoogde importtarieven hebben verlengd naar 1 augustus. Dat laat een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag weten.

45 minuten geleden
Treinreizigers weten binnenkort of ze last van stakingen krijgen

UTRECHT (ANP) - Voor treinreizigers en de NS breken spannende dagen aan. De komende dagen weten vakbonden VVMC, FNV en CNV of hun leden instemmen met het eindbod van de spoorwegmaatschappij voor een nieuwe cao. Als ze de voorstellen van de NS afwijzen, is de kans groot dat personeel met stakingen het treinverkeer opnieuw platlegt.

49 minuten geleden
BP verkoopt Nederlandse tankstations aan branchegenoot Catom

ROTTERDAM (ANP) - Het Britse olieconcern BP verkoopt al zijn tankstations in Nederland aan branchegenoot Catom. Het gaat om ongeveer 300 tankstations en vijftien laadstations voor elektrische auto's, maakte BP bekend. Catom is het bedrijf achter het brandstofmerk OK.

55 minuten geleden
VW verkoopt fors minder auto's in VS door Amerikaanse heffingen

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen heeft het afgelopen kwartaal in Noord-Amerika aanzienlijk minder auto's verkocht dan een jaar eerder. Het Duitse autoconcern had daarmee duidelijk last van importheffingen die de Verenigde Staten hebben ingesteld op auto's.

1 uur geleden
EU beschermt Airbus in handelsdeal met VS, melden bronnen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dicht bij een voorlopig handelsakkoord met de Verenigde Staten dat de commerciële luchtvaart vrijstelt van bepaalde importheffingen. Vooral vliegtuigfabrikant Airbus zou daarvan profiteren, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Ook enkele andere belangrijke industrieën zouden worden uitgezonderd van heffingen, zoals de Duitse auto-industrie.

2 uur geleden
Nederlandse beursbedrijven evalueren diversiteitsbeleid door VS

DEN HAAG (ANP) - Verschillende Nederlandse bedrijven met een beursnotering evalueren hun diversiteitsbeleid. Het gaat om ondernemingen die ook actief zijn in de Verenigde Staten, waar sinds dit jaar nieuwe regelgeving geldt. Dat schrijft Eumedion, dat opkomt voor de belangen van institutionele beleggers.

4 uur geleden