Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF wijzigt regels, weg vrij voor nieuwe miljardensteun Oekraïne

IMF wijzigt regels, weg vrij voor nieuwe miljardensteun Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Landen die te maken krijgen met grote economische onzekerheden buiten de macht van overheden om, kunnen voortaan een lening krijgen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het bestuur van het IMF heeft daarvoor een aantal regelwijzigingen goedgekeurd. Daarmee lijkt ook de weg vrij voor nieuwe steun aan Oekraïne.

De wijzigingen in het IMF-beleid zijn van toepassing op landen die te maken krijgen met "exogene schokken die de autoriteiten van het land en het bereik van hun economisch beleid te boven gaan", meldt de financiële instelling. Tot nu toe kon het IMF nog geen leningen verstrekken aan landen die met grote onzekerheden werden geconfronteerd, zoals oorlogen of langdurende natuurrampen.

Met de regelwijziging komt ook een financieringspakket voor Oekraïne in zicht. Dat land wil vanwege de oorlog met Rusland een lening van ongeveer 15 miljard dollar. In de verklaring van het IMF werd Oekraïne echter niet specifiek genoemd. Wel voerde het fonds de afgelopen tijd gesprekken met Oekraïne over financiering.

Het IMF meldde woensdag al dat er tijdens die gesprekken "zeer goede vooruitgang" was geboekt. Een ingewijde laat aan persbureau Reuters weten dat het IMF en de Oekraïense autoriteiten mogelijk volgende week dinsdag al een akkoord bereiken over nieuwe financiering.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

2 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

7 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

8 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

9 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

20 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

22 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden