Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF waarschuwt impliciet voor handelsvoorstellen Donald Trump

IMF waarschuwt impliciet voor handelsvoorstellen Donald Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor de grote impact van een mogelijke escalatie van de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en met name China. Zo'n scenario zou grote economische gevolgen hebben, vrezen de economen van het fonds. Daarmee lijkt het IMF impliciet te waarschuwen voor voorstellen van de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump.

Bij het verschijnen van de nieuwe economische ramingen dinsdag werden Trump en zijn tegenstander Kamala Harris niet bij naam genoemd. Het fonds ging ook niet specifiek in op eerdere aankondigingen van Trump over heffingen van 10 procent op mondiale import naar de VS en 60 procent op goederen uit China in te voeren. Toch zien media als Bloomberg en Reuters in de aandacht van het fonds voor een mogelijke handelsoorlog een stille verwijzing naar de Amerikaanse verkiezingen.

De economische vooruitzichten die het IMF schetst zien er op het eerste gezicht redelijk stabiel uit, met 3,2 procent groei voor de wereldeconomie dit jaar en volgend jaar terwijl de inflatie verder afneemt. Maar in een alternatief ongunstig scenario toont het fonds wat er zou gebeuren als er wederzijdse heffingen van 10 procent komen tussen de VS, de eurozone en China. Daarbij wordt ook uitgegaan van 10 procent Amerikaanse heffingen op de rest van de wereld, verminderde migratie naar de VS en Europa, en financiële onrust.

'Risico's'

Mocht dit scenario zich voordoen, dan kan dat volgens het IMF volgend jaar al een hap van 0,8 procentpunt uit de mondiale economische groei halen. En in 2026 zou er dan waarschijnlijk 1,3 procentpunt minder groei zijn voor de wereldeconomie dan in het basisscenario.

"Ondanks het goede nieuws over de inflatie nemen de neerwaartse risico's toe", stelt IMF-hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas in een toelichting. "Verschuivingen naar ongewenst handels- en industriebeleid kunnen de groei aanzienlijk verlagen ten opzichte van onze basisprognose."

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

24 minuten geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

43 minuten geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

1 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

3 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

3 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

4 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

5 uur geleden