IMF verwacht sterkste groei economie VS sinds 1984
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten zal dit jaar naar verwachting aanzienlijk harder gaan groeien dan eerder gedacht, door het sterke herstel na de coronacrisis. Dat zegt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Er wordt gerekend op een groei van 7 procent, wat de sterkste vooruitgang sinds 1984 zou zijn.
Daarbij rekent het IMF er ook op dat het enorme economische stimuleringspakket van de Amerikaanse president Joe Biden zal worden goedgekeurd door het Congres. Het IMF ging in april nog uit van een plus voor 's werelds grootste economie dit jaar met 6,4 procent. De groeiverwachting voor volgend jaar is opwaarts bijgesteld tot 4,9 procent, van een eerdere 3,5 procent.
De VS hebben een "opmerkelijk herstel" laten zien van de coronacrisis, aldus het IMF. Het fonds spreekt daarbij van "ongekende" steun door de overheidsuitgaven tegen de pandemie en een "zeer effectief" stimuleringsbeleid van de Federal Reserve, de koepel van Amerikaanse centrale banken.
Inflatie
Het IMF zei verder dat de Fed waarschijnlijk uiterlijk eind 2022 of begin 2023 de rente moet gaan verhogen tegen oververhitting van de Amerikaanse economie en de oplopende inflatie. Daarnaast denkt het IMF dat waarschijnlijk in de eerste helft van volgend jaar zal worden begonnen met het afbouwen van de opkoopprogramma's van de Fed. Door het herstel van de crisis is de inflatie in de VS flink aan het stijgen.
Halverwege de jaren 80 liet de economie van de VS een sterke groei zien, geholpen door het economisch beleid van toenmalig president Ronald Reagan. Bij dat beleid, dat de naam 'Reaganomics' kreeg, werden onder meer de belastingen flink verlaagd en de defensie-uitgaven sterk verhoogd door Reagan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden