IMF verwacht krimp Curaçaose economie van 23 procent
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal het bruto binnenlands product van Curaçao als gevolg van de coronacrisis met 23 procent dalen. Voor Sint-Maarten wordt uitgegaan van een daling van 25 procent. Dat staat in een pas verschenen nota van het IMF over de twee landen van het Koninkrijk.
De gevolgen van de pandemie zijn nu al zichtbaar op de eilanden, onder meer doordat het toerisme compleet is stilgelegd. Op Curaçao ligt ook de raffinaderij al lange tijd stil en is er nog steeds geen nieuwe exploitant gevonden. Dat heeft volgens het IMF forse gevolgen voor de economie.
In de maanden april en mei is er op Curaçao al voor 3500 werknemers ontslag aangevraagd. Eind deze maand verliezen daarnaast zo'n 400 mensen hun baan bij de raffinaderij. Volgens het IMF zal de werkgelegenheid op Curaçao in 2020-2021 in totaal met 10 procent dalen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
15 minuten geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
30 minuten geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
11 uur geleden