IMF verwacht krimp Curaçaose economie van 23 procent
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal het bruto binnenlands product van Curaçao als gevolg van de coronacrisis met 23 procent dalen. Voor Sint-Maarten wordt uitgegaan van een daling van 25 procent. Dat staat in een pas verschenen nota van het IMF over de twee landen van het Koninkrijk.
De gevolgen van de pandemie zijn nu al zichtbaar op de eilanden, onder meer doordat het toerisme compleet is stilgelegd. Op Curaçao ligt ook de raffinaderij al lange tijd stil en is er nog steeds geen nieuwe exploitant gevonden. Dat heeft volgens het IMF forse gevolgen voor de economie.
In de maanden april en mei is er op Curaçao al voor 3500 werknemers ontslag aangevraagd. Eind deze maand verliezen daarnaast zo'n 400 mensen hun baan bij de raffinaderij. Volgens het IMF zal de werkgelegenheid op Curaçao in 2020-2021 in totaal met 10 procent dalen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
15 uur geleden