Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF verlaagt vooruitzichten economie VS, verwacht geen recessie

IMF verlaagt vooruitzichten economie VS, verwacht geen recessie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Amerikaanse economie verlaagd vanwege de forse renteverhogingen van de Federal Reserve. Ondanks het agressieve rentebeleid van de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten verwacht het IMF nog niet dat dit gaat leiden tot een recessie.

Evengoed wordt het pad om twee kwartalen van economische krimp op rij te vermijden "steeds smaller", stelde IMF-topvrouw Kristalina Georgieva in een toelichting. Zij zegt dat de vooruitzichten verre van zeker zijn. "De economie blijft herstellen van de coronapandemie, maar de gevolgen van de Russische invasie van Oekraïne en de lockdowns in China schaden de economie", aldus Georgieva.

De Fed verhoogt de rente om de inflatie te remmen. Die wordt mede aangejaagd door de oorlog in Oekraïne, waardoor onder meer de brandstofprijzen fors zijn gestegen.

Het IMF verwacht nu dat de Amerikaanse economie dit jaar groeit met 2,9 procent. In april rekende de VN-organisatie nog op een groei van 3,7 procent. Voor 2023 verlaagde het IMF zijn groeiprognose voor de grootste economie ter wereld van 2,3 procent naar 1,7 procent.

Meer uit Financieel

Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

39 minuten geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

2 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

17 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

21 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

22 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

23 uur geleden