IMF verlaagt vooruitzichten economie VS, verwacht geen recessie
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Amerikaanse economie verlaagd vanwege de forse renteverhogingen van de Federal Reserve. Ondanks het agressieve rentebeleid van de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten verwacht het IMF nog niet dat dit gaat leiden tot een recessie.
Evengoed wordt het pad om twee kwartalen van economische krimp op rij te vermijden "steeds smaller", stelde IMF-topvrouw Kristalina Georgieva in een toelichting. Zij zegt dat de vooruitzichten verre van zeker zijn. "De economie blijft herstellen van de coronapandemie, maar de gevolgen van de Russische invasie van Oekraïne en de lockdowns in China schaden de economie", aldus Georgieva.
De Fed verhoogt de rente om de inflatie te remmen. Die wordt mede aangejaagd door de oorlog in Oekraïne, waardoor onder meer de brandstofprijzen fors zijn gestegen.
Het IMF verwacht nu dat de Amerikaanse economie dit jaar groeit met 2,9 procent. In april rekende de VN-organisatie nog op een groei van 3,7 procent. Voor 2023 verlaagde het IMF zijn groeiprognose voor de grootste economie ter wereld van 2,3 procent naar 1,7 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
16 uur geleden