Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF: veel meer private financiering nodig voor klimaataanpak

IMF: veel meer private financiering nodig voor klimaataanpak

WASHINGTON (ANP) - Opkomende economieën en ontwikkelingslanden hebben "veel meer private financiering" nodig voor klimaataanpak. Daarvoor waarschuwt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een belangrijk rapport dat pas volgende week verschijnt, maar waarvan nu al een deel is vrijgegeven. Daarin roept het IMF banken en verzekeraars ook op om hun duurzaamheidsbeleid beter te formuleren.

Eerder becijferde het Internationaal Energieagentschap (IEA) al dat opkomende economieën tegen 2030 jaarlijks ongeveer 2000 miljard dollar nodig hebben om in 2050 netto klimaatneutraal te worden. "Dit is een vervijfvoudiging ten opzichte van de huidige 400 miljard dollar aan klimaatinvesteringen die de komende zeven jaar gepland zijn", benadrukt het IMF.

De VN-organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld voorziet dat de groei van de overheidsinvesteringen in deze vergroeningsslag in de betreffende landen beperkt zal zijn. Dat betekent volgens het fonds dat private investeerders een grote bijdrage zullen moeten leveren. Het IMF schat dat zo'n 80 procent van de investeringen door andere partijen dan overheden opgehoest moet worden.

Risicovoller

Dat laatste is makkelijker gezegd dan gedaan, aangezien de omstandigheden daar vaak niet in lijn zijn met de vereisten die grote private investeerders stellen. Investeringen daar zijn daarom risicovoller. Het IMF merkt wel dat er steeds meer investeerders zijn die duurzaam willen beleggen. Maar de focus ligt dan vaak op het hebben van de juiste duurzaamheidsscores en niet zozeer op het echte effect van investeringen.

Dat laatste is iets dat verbeterd moet worden. "Het beleid moet zich opnieuw richten op het creëren van klimaatimpact in plaats van het ondersteunen van activiteiten die al 'groen' zijn, en moet rekening houden met de specifieke behoeften van opkomende markten."

Duurzaamheidsbeleid

Het IMF heeft ook gekeken naar de 39 grootste banken en verzekeraars in de wereld. Zij hebben hun duurzaamheidsbeleid nog niet goed in lijn gebracht met de klimaatdoelen, staat in het rapport. In de meeste gevallen is beleid op dit vlak zwak geformuleerd of nog niet in lijn zijn met het streven om klimaatneutraal te worden. Er gaat ook nog steeds veel geld naar fossiele bedrijven.

Overheden zouden zich daarnaast meer moeten inzetten voor het stimuleren van een duurzamere koers, vindt het fonds. Dan gaat het bijvoorbeeld om het uitgeven van garanties om private investeerders over de streep te trekken. Ook zouden toezichthouders scherp moeten letten op de juistheid van groene beweringen van bedrijven.

Meer uit Financieel

Hogere omzet en goedkopere brandstof stuwen winst Air France-KLM

PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft over de maanden april tot en met juni flink meer winst geboekt dan een jaar eerder. Onder de streep hield het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern 649 miljoen euro over, tegen 165 miljoen euro een jaar eerder. Dat had onder meer te maken met een hogere omzet en lagere brandstofkosten.

12 minuten geleden
ArcelorMittal verlaagt verwachting staalvraag door handelsoorlog

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft zijn verwachting voor de vraag naar staal verlaagd voor dit jaar, doordat de handelsoorlog van president Donald Trump de economische groei schaadt. Het concern, een van 's werelds grootste staalproducenten, voorziet nu een groei van 1,5 tot 2,5 procent. Eerder ging ArcelorMittal uit van een groei van de vraag naar staal, een belangrijke graadmeter voor de wereldeconomie, van 2,5 tot 3,5 procent. China is buiten beschouwing gelaten in de cijfers.

18 minuten geleden
Brouwer achter Hertog Jan en Jupiler verkoopt opnieuw minder bier

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft in het tweede kwartaal opnieuw minder bier verkocht. Vooral in China en Brazilië was minder vraag naar bieren van de brouwer achter onder meer Hertog Jan, Jupiler en Leffe.

23 minuten geleden
Rente-inkomsten ING lopen terug, klantenbestand wel gegroeid

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft afgelopen kwartaal minder rente-inkomsten in de boeken gezet. Mede daardoor is de winst van de bank afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Topman Steven van Rijswijk vindt dat ING de voorbije periode toch goed is doorgekomen te midden van alle handelsonrust.

50 minuten geleden
Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

9 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

9 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

9 uur geleden