Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF-topvrouw: klimaatsubsidies funest voor derdewereldlanden

IMF-topvrouw: klimaatsubsidies funest voor derdewereldlanden

DAVOS (ANP/AFP) - De klimaatsubsidies van rijke westerse landen kunnen de economieën van ontwikkelingslanden schaden. De subsidies zorgen er namelijk voor dat het steeds aantrekkelijker is om bijvoorbeeld productie uit armere landen te verplaatsen naar rijke landen. Daarvoor waarschuwt de topvrouw van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva. "Het gaat niet om ‘China eerst’, ‘Amerika eerst’ of ‘Europa eerst’. Het klimaat moet eerst."

Georgieva stelt op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos dat het "in principe heel goed is om de overgang naar de groene economie te versnellen door overheidsgeld te gebruiken om particuliere investeringen op te voeren". Maar ze is bang dat dit niet ten goede komt aan armere landen. "Als we ernaar streven om de geïndustrialiseerde wereld schoon te krijgen, en we niet denken aan de opkomende economieën, dan schieten we nog weinig op", aldus Georgieva.

Zij lijkt daarmee te verwijzen naar de Verenigde Staten, waar onder president Joe Biden de Inflation Reduction Act (IRA) is aangenomen. Daarmee wil de Amerikaanse regering investeringen in verduurzaming van de eigen industrie stimuleren door middel van belastingvoordelen en subsidies. De Europese Unie is bezorgd dat ondernemingen hun activiteiten zullen verplaatsen naar landen buiten de EU, waaronder de VS, vanwege een gunstiger investeringsklimaat aldaar.

Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen kondigde dinsdag, eveneens op het WEF, nog plannen aan om de industrie in Europa te beschermen tegen subsidies in de VS en China. Zij sprak daarbij van "agressieve pogingen om onze capaciteiten naar China en elders te lokken". De Amerikaanse klimaatgezant John Kerry stelde op zijn beurt voor dat landen die klagen over de IRA de VS zouden moeten imiteren. Ook al is dat vrijwel onmogelijk voor landen met een kleine economie.

Meer uit Financieel

KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

8 minuten geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

34 minuten geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

54 minuten geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

56 minuten geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

1 uur geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

1 uur geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

2 uur geleden