IMF snijdt waarschijnlijk verder in groeiverwachting economie
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachting voor de wereldeconomie volgende maand waarschijnlijk nog verder verlagen, onder meer vanwege de gevolgen van de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van het IMF aangegeven. In april werd de prognose al verlaagd naar 3,6 procent, van een eerder voorspelde 4,4 procent.
Naast de impact van de oorlog in Oekraïne wijst woordvoerder Gerry Rice van het IMF ook op de hoge inflatie en een sterker dan verwachte afzwakking van de Chinese economie door de coronalockdowns in het land. Hij zegt dat de wereldeconomie steeds trager groeit en dat in verschillende landen zelfs een recessie kan optreden. Volgens Rice is er een soort samenvloeiing van crises in de wereld. Het IMF komt in juli met nieuwe ramingen naar buiten.
Eerder deze week verlaagde de Wereldbank zijn groeivoorspelling voor de wereldeconomie van 3,2 procent naar 2,9 procent. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) stelde haar verwachting deze week neerwaarts bij naar 3 procent, van een eerder voorspelde 4,5 procent.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
18 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
22 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden