IMF roept VS op hoge overheidsschulden terug te dringen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten moeten hard aan het werk om hun enorme staatsschuld omlaag te krijgen, oordeelt het Internationaal Monetair Fonds. Als het begrotingsbeleid doorgaat op hetzelfde pad als nu, stijgen de overheidsschulden in acht jaar tijd tot 140 procent van de omvang van de economie. Dat kan zowel de Amerikaanse economie als de wereldeconomie in gevaar brengen, zegt het fonds voor financiële stabiliteit.
Om begrotingstekorten tegen te gaan zouden de toekomstige regeringen van de VS zowel meer belasting moeten innen als de uitgaven beperken. Ook de belastingen voor huishoudens met inkomens onder 400.000 moeten daarbij omhoog, vindt een delegatie van het IMF dat onlangs onderzoek deed in de VS. President Joe Biden, die hogere belastingen voor grote bedrijven en de rijkste Amerikanen aankondigde, beloofde deze groep eerder juist te sparen.
Vorig jaar liepen de overheidsschulden van de VS op tot bijna 121 procent van het bruto binnenlands product. Volgens het IMF zou het helpen als enkele al langer bestaande belastingvoordelen worden afgeschaft, bijvoorbeeld de belastingkorting voor werkgevers die hun personeel een zorgverzekering aanbieden. Ook moeten de belastingen voor bedrijven omhoog en zou de overheid er goed aan doen zorgkosten onder controle te houden, omdat de Amerikaanse bevolking vergrijst.
In de aanloop naar de presidentsverkiezingen heeft Bidens tegenstrever Donald Trump gezegd dat hij de belastingverlagingen in stand wil houden die onder zijn bewind zijn ingevoerd. De Republikeinse oud-president overweegt de belastingen voor het bedrijfsleven en Amerikanen met middelhoge inkomens verder te verlagen als hij weer aan de macht komt.
Meer uit Financieel
GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
4 uur geleden