Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF roept VS op hoge overheidsschulden terug te dringen

IMF roept VS op hoge overheidsschulden terug te dringen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten moeten hard aan het werk om hun enorme staatsschuld omlaag te krijgen, oordeelt het Internationaal Monetair Fonds. Als het begrotingsbeleid doorgaat op hetzelfde pad als nu, stijgen de overheidsschulden in acht jaar tijd tot 140 procent van de omvang van de economie. Dat kan zowel de Amerikaanse economie als de wereldeconomie in gevaar brengen, zegt het fonds voor financiële stabiliteit.

Om begrotingstekorten tegen te gaan zouden de toekomstige regeringen van de VS zowel meer belasting moeten innen als de uitgaven beperken. Ook de belastingen voor huishoudens met inkomens onder 400.000 moeten daarbij omhoog, vindt een delegatie van het IMF dat onlangs onderzoek deed in de VS. President Joe Biden, die hogere belastingen voor grote bedrijven en de rijkste Amerikanen aankondigde, beloofde deze groep eerder juist te sparen.

Vorig jaar liepen de overheidsschulden van de VS op tot bijna 121 procent van het bruto binnenlands product. Volgens het IMF zou het helpen als enkele al langer bestaande belastingvoordelen worden afgeschaft, bijvoorbeeld de belastingkorting voor werkgevers die hun personeel een zorgverzekering aanbieden. Ook moeten de belastingen voor bedrijven omhoog en zou de overheid er goed aan doen zorgkosten onder controle te houden, omdat de Amerikaanse bevolking vergrijst.

In de aanloop naar de presidentsverkiezingen heeft Bidens tegenstrever Donald Trump gezegd dat hij de belastingverlagingen in stand wil houden die onder zijn bewind zijn ingevoerd. De Republikeinse oud-president overweegt de belastingen voor het bedrijfsleven en Amerikanen met middelhoge inkomens verder te verlagen als hij weer aan de macht komt.

Meer uit Financieel

Tientallen winkels Gall & Gall blijven dicht om staking, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.

48 minuten geleden
Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

1 uur geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

1 uur geleden
Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

8 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

10 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

12 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

14 uur geleden