Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF roept VS op hoge overheidsschulden terug te dringen

IMF roept VS op hoge overheidsschulden terug te dringen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten moeten hard aan het werk om hun enorme staatsschuld omlaag te krijgen, oordeelt het Internationaal Monetair Fonds. Als het begrotingsbeleid doorgaat op hetzelfde pad als nu, stijgen de overheidsschulden in acht jaar tijd tot 140 procent van de omvang van de economie. Dat kan zowel de Amerikaanse economie als de wereldeconomie in gevaar brengen, zegt het fonds voor financiƫle stabiliteit.

Om begrotingstekorten tegen te gaan zouden de toekomstige regeringen van de VS zowel meer belasting moeten innen als de uitgaven beperken. Ook de belastingen voor huishoudens met inkomens onder 400.000 moeten daarbij omhoog, vindt een delegatie van het IMF dat onlangs onderzoek deed in de VS. President Joe Biden, die hogere belastingen voor grote bedrijven en de rijkste Amerikanen aankondigde, beloofde deze groep eerder juist te sparen.

Vorig jaar liepen de overheidsschulden van de VS op tot bijna 121 procent van het bruto binnenlands product. Volgens het IMF zou het helpen als enkele al langer bestaande belastingvoordelen worden afgeschaft, bijvoorbeeld de belastingkorting voor werkgevers die hun personeel een zorgverzekering aanbieden. Ook moeten de belastingen voor bedrijven omhoog en zou de overheid er goed aan doen zorgkosten onder controle te houden, omdat de Amerikaanse bevolking vergrijst.

In de aanloop naar de presidentsverkiezingen heeft Bidens tegenstrever Donald Trump gezegd dat hij de belastingverlagingen in stand wil houden die onder zijn bewind zijn ingevoerd. De Republikeinse oud-president overweegt de belastingen voor het bedrijfsleven en Amerikanen met middelhoge inkomens verder te verlagen als hij weer aan de macht komt.

Meer uit Financieel

Onderzoek: nog altijd minder financiering vrouwelijke ondernemers

ROTTERDAM (ANP) - Vrouwen krijgen nog altijd minder financiering voor hun onderneming dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, in het tweede jaarlijkse nationale onderzoek naar de verdeling van ondernemersfinanciering tussen vrouwen en mannen.

55 minuten geleden
Aantal faillissementen daalde met 19 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in mei op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 287 bedrijven failliet. Dat zijn 66 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 19 procent. Ten opzichte van april daalde het aantal faillissementen met 1 procent.

58 minuten geleden
Opnieuw meer mensen met bijstandsuitkering dan kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen ontvingen in de eerste drie maanden van dit jaar een bijstandsuitkering dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Experts: impact beursgang SpaceX op Nederland pas op termijn

AMSTERDAM (ANP) - De gevolgen van de mogelijk recordbrekende beursgang van SpaceX voor de Nederlandse beurs zijn beperkt, zeggen analisten tegen het ANP in aanloop naar het beursdebuut. Op de lange termijn kan de invloed van de beursgang van het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk mogelijk een stuk groter zijn.

1 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street na opmerkingen Trump over akkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke plussen de handelsdag uitgegaan. Bij beleggers werd de hoop aangewakkerd op een spoedig einde aan de Iranoorlog, nadat de Amerikaanse president Donald Trump geplande aanvallen op Iran afblies en zinspeelde op een akkoord.

9 uur geleden
Media: Iran beschouwt bedrijven Musk in Midden-Oosten als doelwit

TEHERAN (ANP) - Iran gaat alle bedrijven van Elon Musk in het Midden-Oosten, waaronder de internetdienst Starlink van SpaceX, als militaire doelwitten beschouwen. Dat melden Amerikaanse media CNBC en Forbes op basis van het Iraanse staatspersbureau Fars.

10 uur geleden
Adyen neemt factureringsplatform Orb over voor 335 miljoen dollar

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt het Amerikaanse factureringsplatform Orb voor 335 miljoen dollar, omgerekend ruim 290 miljoen euro. Volgens het Amsterdamse fintechbedrijf vullen betalingen en facturering elkaar logisch aan, maar opereren deze systemen nog los van elkaar. Door ze samen te voegen, levert dat volgens Adyen voordelen op.

10 uur geleden