
IMF onderzoekt uitbreiding financiële steun Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds onderzoekt de mogelijkheden om Oekraïne van meer financiële hulp te voorzien. Het land wordt aangevallen door buurland Rusland. De Oekraïense autoriteiten hebben om noodfinanciering gevraagd, meldt IMF-topvrouw Kristalina Georgieva in een geschreven statement.
"Het fonds heeft een aantal instrumenten in zijn gereedschapskist en we blijven met de autoriteiten praten over de beste manier om hen te helpen", schrijft Georgieva, die eraan toevoegt dat IMF-personeel dit op afstand in Washington doet. De organisatie voor financiële stabiliteit onderzoekt ook of ze verdere hulp kan bieden via een eerder afgesproken pakket ter waarde van 2,2 miljard dollar.
De oorlog in Oekraïne heeft gevolgen voor de kredietwaardigheid van het land. Ratingbureau Fitch verlaagde zijn oordeel over het land kort na de IMF-aankondiging van B naar CCC, wat betekent dat er een zeer hoog risico is dat Oekraïne zijn leningen niet kan terugbetalen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.
22 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Target verloor woensdag kort na de opening van Wall Street 9,5 procent na de publicatie van een tegenvallend kwartaalrapport. Het bedrijf zag zijn omzet met bijna 2 procent dalen en kondigde ook het vertrek van topman Brian Cornell aan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat Fed-bestuurder Lisa Cook haar functie neerlegt. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA) en een trouwe bondgenoot van Trump, had eerder om een onderzoek naar Cook gevraagd. Volgens hem heeft de Fed-bestuurder mogelijk hypotheekfraude gepleegd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic kan niet in Nederland blijven als het bedrijf toch aan de cao voor supermarkten moet voldoen. Dat zei topman Michiel Muller in het radioprogramma Sven op 1. De regering gaf Picnic eerder dispensatie, waardoor het bedrijf zich niet aan de cao voor supermarktpersoneel hoefde te houden. Bij het ministerie van Sociale Zaken ligt een nieuw verzoek van Picnic om dispensatie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.
3 uur geleden