IMF noemt virusuitbraak 'urgentste onzekerheid' wereldeconomie
WASHINGTON (ANP) - Het nieuwe coronavirus is volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) momenteel de "urgentste onzekerheid" voor de wereldeconomie. Maar hoe groot de economische impact van de virusuitbraak precies zal zijn, durft het fonds nog niet te zeggen. Voorlopig houdt de organisatie rekening met meerdere scenario's.
Als de verspreiding van het virus snel wordt ingedamd, ligt het voor de hand dat de Chinese economie snel opkrabbelt. Dan zou het Chinese bruto binnenlands product (bbp) alleen in het eerste kwartaal beduidend lager uitkomen, maar over het gehele jaar slechts een kleinere groeivermindering laten zien. Ook zouden de economische gevolgen in andere landen dan beperkt blijven.
Een langdurige en ernstigere uitbraak zou echter leiden tot een scherpere en langere groeivertraging in China, aldus het IMF. De wereldwijde impact ervan zou worden versterkt door meer substantiële verstoringen van bevoorradingsketens en een aanhoudende daling van het beleggersvertrouwen, vooral als de epidemie zich verder buiten China uitbreidt.
Het IMF stelde zijn groeivoorspellingen voor de wereldeconomie in januari nog licht naar beneden bij. Volgens de economen van het fonds was het economische beeld vooral in India sterk verslechterd. Toen speelde alle onrust rond het coronavirus nog niet. In april komt het fonds weer met nieuwe ramingen voor de wereldeconomie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
5 uur geleden