Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF noemt virusuitbraak 'urgentste onzekerheid' wereldeconomie

IMF noemt virusuitbraak 'urgentste onzekerheid' wereldeconomie

WASHINGTON (ANP) - Het nieuwe coronavirus is volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) momenteel de "urgentste onzekerheid" voor de wereldeconomie. Maar hoe groot de economische impact van de virusuitbraak precies zal zijn, durft het fonds nog niet te zeggen. Voorlopig houdt de organisatie rekening met meerdere scenario's.

Als de verspreiding van het virus snel wordt ingedamd, ligt het voor de hand dat de Chinese economie snel opkrabbelt. Dan zou het Chinese bruto binnenlands product (bbp) alleen in het eerste kwartaal beduidend lager uitkomen, maar over het gehele jaar slechts een kleinere groeivermindering laten zien. Ook zouden de economische gevolgen in andere landen dan beperkt blijven.

Een langdurige en ernstigere uitbraak zou echter leiden tot een scherpere en langere groeivertraging in China, aldus het IMF. De wereldwijde impact ervan zou worden versterkt door meer substantiƫle verstoringen van bevoorradingsketens en een aanhoudende daling van het beleggersvertrouwen, vooral als de epidemie zich verder buiten China uitbreidt.

Het IMF stelde zijn groeivoorspellingen voor de wereldeconomie in januari nog licht naar beneden bij. Volgens de economen van het fonds was het economische beeld vooral in India sterk verslechterd. Toen speelde alle onrust rond het coronavirus nog niet. In april komt het fonds weer met nieuwe ramingen voor de wereldeconomie.

Meer uit Financieel

'Echte kaas zonder koeien' dichterbij door miljoeneninvestering

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.

27 minuten geleden
Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

1 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

2 uur geleden
Claimclub zet mkb-claim tegen ABN AMRO door in hoger beroep

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.

3 uur geleden
Trump Media gaat fuseren met kernfusiebedrijf TAE

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.

3 uur geleden
Chipmaker Micron bij stijgers op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.

3 uur geleden
ECB ziet sterkere groei economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.

5 uur geleden