Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF komt met nieuwe verwachtingen voor Nederlandse economie

IMF komt met nieuwe verwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt vrijdag met nieuwe verwachtingen voor de inflatie en de ontwikkeling van de Nederlandse economie. Een delegatie van het fonds heeft afgelopen dagen onderzoek gedaan naar Nederland en presenteert hiervan de eerste resultaten.

Sinds de Russische inval in Oekraïne zijn energierekeningen van huishoudens en bedrijven flink gestegen en zijn ook boodschappen in de supermarkt behoorlijk duurder geworden. En daar komt voorlopig waarschijnlijk nog geen verandering in. Eerder deze week gaf het Centraal Planbureau (CPB) al aan dat het prijsplafond voor energie dat het kabinet instelt, niet zal voorkomen dat de koopkracht voor een doorsnee huishouden volgend jaar verder zal dalen.

De laatste keer dat het IMF met voorspellingen kwam voor Nederland was in oktober, toen ook wereldwijde groeiramingen naar buiten kwamen. Destijds was de verwachting dat de inflatie in Nederland volgend jaar met 8 procent op een zeer hoog niveau blijft. Daarbij zou de groei van de economie volgend jaar bijna tot stilstand kunnen komen, werd becijferd.

Inmiddels is de inflatie, hoewel nog steeds erg hoog, wel behoorlijk afgenomen ten opzichte van eerder dit jaar. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde donderdag dat het leven over de gehele linie in november een kleine 10 procent duurder was dan een jaar terug. In de maand oktober bedroeg de inflatie nog meer dan 14 procent. Die afname komt onder meer doordat motorbrandstoffen iets goedkoper zijn geworden. Dat heeft alles te maken met de gedaalde olieprijzen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

1 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

2 uur geleden
Ook Skoda roept bijna 2 miljoen auto's terug door stuurprobleem

FLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.

2 uur geleden
Wall Street hoger na banenrapport VS, Nike bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.

3 uur geleden
VS arresteren man voor smokkel van computerservers naar China

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.

4 uur geleden
Gunvor verandert naam na vertrek eigenaren met Russische banden

GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Keniaanse herders vechten CO2-project voor Meta en Netflix aan

NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.

6 uur geleden