Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF komt met nieuwe verwachtingen voor Nederlandse economie

IMF komt met nieuwe verwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt vrijdag met nieuwe verwachtingen voor de inflatie en de ontwikkeling van de Nederlandse economie. Een delegatie van het fonds heeft afgelopen dagen onderzoek gedaan naar Nederland en presenteert hiervan de eerste resultaten.

Sinds de Russische inval in Oekraïne zijn energierekeningen van huishoudens en bedrijven flink gestegen en zijn ook boodschappen in de supermarkt behoorlijk duurder geworden. En daar komt voorlopig waarschijnlijk nog geen verandering in. Eerder deze week gaf het Centraal Planbureau (CPB) al aan dat het prijsplafond voor energie dat het kabinet instelt, niet zal voorkomen dat de koopkracht voor een doorsnee huishouden volgend jaar verder zal dalen.

De laatste keer dat het IMF met voorspellingen kwam voor Nederland was in oktober, toen ook wereldwijde groeiramingen naar buiten kwamen. Destijds was de verwachting dat de inflatie in Nederland volgend jaar met 8 procent op een zeer hoog niveau blijft. Daarbij zou de groei van de economie volgend jaar bijna tot stilstand kunnen komen, werd becijferd.

Inmiddels is de inflatie, hoewel nog steeds erg hoog, wel behoorlijk afgenomen ten opzichte van eerder dit jaar. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde donderdag dat het leven over de gehele linie in november een kleine 10 procent duurder was dan een jaar terug. In de maand oktober bedroeg de inflatie nog meer dan 14 procent. Die afname komt onder meer doordat motorbrandstoffen iets goedkoper zijn geworden. Dat heeft alles te maken met de gedaalde olieprijzen.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

1 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

1 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

2 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

4 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

4 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

5 uur geleden