IMF kijkt naar plan noodfinanciering landen om voedselproblemen
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) bekijkt een plan waarin noodfinanciering gegeven wordt aan landen die het hardst lijden onder de oorlog in de Oekraïne en de voedselschaarste die daardoor is ontstaan, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Oekraïne zelf en ook bepaalde landen in Afrika zouden er mogelijk mee geholpen zijn.
Bekeken wordt of landen die met begrotingsproblemen worstelen als gevolg van de Russische inval in Oekraïne financieel ondersteund kunnen worden, zonder dat daarbij aan hen voorwaarden worden opgelegd die normaal gelden bij IMF-leningen. Het plan is nog niet formeel goedgekeurd door het bestuur van het IMF, naar verwachting gebeurt dat nog voor de jaarlijkse vergadering in oktober.
Door de Russische inval is er sprake van verstoringen van aanvoerroutes en andere handelsproblemen, waardoor de voedselprijzen flink zijn gestegen. Veel Afrikaanse landen kampen met voedseltekorten en acute honger. Oekraïne, dat veel geld kwijt is aan de oorlog tegen Rusland, is ook hard op zoek naar extra geld om de schatkist te vullen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
20 uur geleden