Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF: herstel economie afhankelijk van tot staan brengen virus

IMF: herstel economie afhankelijk van tot staan brengen virus

WASHINGTON (ANP) - Hoe diep de economie wegzakt en hoe snel die zich weer kan herstellen, hangt af van hoe snel de uitbraak van het coronavirus tot staan kan worden gebracht. Dat heeft voorzitter Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gezegd tijdens een G20-top. Het IMF gaat nu nog uit van een recessie dit jaar en herstel in 2021.

Georgieva noemt het met name van kritiek belang dat kwetsbare huishoudens en bedrijven fiscale steun krijgen zodat ze overeind kunnen blijven en snel weer aan het werk kunnen. "Anders zal het jaren duren om de effecten van wijdverspreide faillissementen en massale ontslaggolven te verwerken."

Het IMF wil dat de G20-landen zorg dragen voor een verdubbeling van de financiering voor noodsituaties. Ook herhaalde Georgieva de oproep van het IMF en de Wereldbank om de schulden van arme landen te verlichten.

160 miljard dollar

Haar collega van de Wereldbank, David Malpass, liet weten dat zijn organisatie tot 160 miljard dollar klaar heeft staan voor de bestrijding van de crisis in armere landen in de komende vijftien maanden. Doel daarvan is de tijd tot herstel te verkorten en groei weer mogelijk te maken. Ook moeten mkb-bedrijven worden ondersteund en de armen en kwetsbaren beschermd.

De G20-top zou eigenlijk in Saudi-Arabië worden gehouden, maar vindt vanwege de coronacrisis plaats per videoconference.

Meer uit Financieel

Monitor: opslag stroom aantrekkelijker door prijsschommelingen

DEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.

24 minuten geleden
OpenAI is na mega-investering 852 miljard dollar waard

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.

1 uur geleden
Novo Nordisk wil marktaandeel terugwinnen met afslankabonnement

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Wegovy-afslankpillen en -injecties van Novo Nordisk zijn voortaan ook via een abonnement met korting beschikbaar. Het Deense farmacieconcern hoopt op deze manier marktaandeel terug te winnen van concurrent Eli Lilly. Op de beurs in Kopenhagen daalden de aandelen van Novo Nordisk dit jaar ook al met ongeveer 30 procent, omdat beleggers zich zorgen maken over de concurrentiepositie van het bedrijf.

1 uur geleden
Autoverkopen licht gestegen na twee maanden van daling

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.

2 uur geleden
Prijzen olie en gas omlaag na opmerkingen Trump over Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.

2 uur geleden
Damrak flink hoger na uitlatingen Trump over spoedig einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beëindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Winkeliers verkopen meer, vooral onlineshops groeien

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.

3 uur geleden