IMF: herstel economie afhankelijk van tot staan brengen virus
WASHINGTON (ANP) - Hoe diep de economie wegzakt en hoe snel die zich weer kan herstellen, hangt af van hoe snel de uitbraak van het coronavirus tot staan kan worden gebracht. Dat heeft voorzitter Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gezegd tijdens een G20-top. Het IMF gaat nu nog uit van een recessie dit jaar en herstel in 2021.
Georgieva noemt het met name van kritiek belang dat kwetsbare huishoudens en bedrijven fiscale steun krijgen zodat ze overeind kunnen blijven en snel weer aan het werk kunnen. "Anders zal het jaren duren om de effecten van wijdverspreide faillissementen en massale ontslaggolven te verwerken."
Het IMF wil dat de G20-landen zorg dragen voor een verdubbeling van de financiering voor noodsituaties. Ook herhaalde Georgieva de oproep van het IMF en de Wereldbank om de schulden van arme landen te verlichten.
160 miljard dollar
Haar collega van de Wereldbank, David Malpass, liet weten dat zijn organisatie tot 160 miljard dollar klaar heeft staan voor de bestrijding van de crisis in armere landen in de komende vijftien maanden. Doel daarvan is de tijd tot herstel te verkorten en groei weer mogelijk te maken. Ook moeten mkb-bedrijven worden ondersteund en de armen en kwetsbaren beschermd.
De G20-top zou eigenlijk in Saudi-Arabië worden gehouden, maar vindt vanwege de coronacrisis plaats per videoconference.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
9 uur geleden