Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF heeft veel geld klaar liggen om landen te helpen

IMF heeft veel geld klaar liggen om landen te helpen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft tientallen miljarden dollars klaarliggen om landen te ondersteunen bij het verzachten van de economische schade door het nieuwe coronavirus. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd tijdens een persconferentie. Volgens haar raakt de virusuitbraak de wereldeconomie hard. De wereldwijde economische groei komt dit jaar waarschijnlijk "diep, diep beneden het niveau van vorig jaar" uit.

Een precieze voorspelling over de schade wilde Georgieva nog niet geven. Ze wees er onder meer op dat nog niet duidelijk is hoelang alle economische problemen als gevolg van het virus zullen aanhouden. De organisatie met hoofdkantoor in Washington is vooral bekend doordat ze bij financiële crises ingrijpt. Het fonds helpt landen in problemen met kredieten.

Voor de coronakwestie heeft het IMF circa 50 miljard dollar opzijgezet. Dit geld is bestemd voor opkomende economieën en lagelonenlanden die komende tijd mogelijk bij het IMF zullen aankloppen met vragen om hulp. Van het bedrag is 10 miljard dollar gereserveerd voor de allerarmste landen. Zij kunnen een noodlening krijgen tegen 0 procent rente.

Ontwikkelingslanden

Zusterorganisatie de Wereldbank stelde dinsdag al 12 miljard dollar uit te trekken voor de gevolgen van de virusuitbraak. Daarbij gaat het zowel om de aanpak van de ziekte als de economische gevolgen. Het geld is bedoeld voor ontwikkelingslanden die door middel van een versnelde aanvraag eerder over geld kunnen beschikken.

Eerder maakten het IMF en de Wereldbank al bekend dat hun voorjaarsvergadering in Washington niet doorgaat wegens de virusuitbraak. Het evenement wordt in plaats daarvan online gehouden.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

9 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

10 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

12 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

14 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

14 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

15 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

16 uur geleden