Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF: gebrekkige kredietverlening banken kan crisis versterken

IMF: gebrekkige kredietverlening banken kan crisis versterken

WASHINGTON (ANP) - Een gebrekkige kredietverlening door banken kan er voor zorgen dat de coronacrisis erger uitpakt dan nodig. Daarvoor waarschuwen economen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Steunmaatregelen zouden er volgens hen op gericht moeten zijn om een mogelijk crisisversterkend effect van banken te voorkomen.

De kenners wijzen erop dat banken bij de financiële crisis van 2008 kampten met grote verliezen. Dat zette destijds een grote rem op de verstrekking van kredieten aan tal van bedrijven, met als gevolg dat de economische neergang werd versterkt.

Het is zaak dat dit scenario zich dit keer niet herhaalt, benadrukken de IMF-economen. De financiële sector staat ​​er wereldwijd beter voor dan ruim tien jaar terug, is hun indruk. Zo hebben banken hun buffers flink versterkt. Toch zal de weerbaarheid van banken door de coronacrisis waarschijnlijk behoorlijk op de proef worden gesteld.

Steunmaatregelen

Eerder op de dag voorspelde het fonds al dat de wereldeconomie te maken heeft met de zwaarste recessie sinds de Grote Depressie in de jaren dertig van de vorige eeuw. Naarmate de viruspandemie langer aanhoudt zullen de kredietverliezen van banken waarschijnlijk toenemen.

Afgelopen tijd hebben nationale overheden en centrale banken al tal van steunmaatregelen aangekondigd. Die zijn er deels op gericht de geldstromen bij banken op gang te houden. De deskundigen van het IMF hameren erop dat dit soort steun komende tijd erg belangrijk blijft om een krachtig en houdbaar economisch herstel mogelijk te maken als de pandemie eenmaal onder controle is. Internationale samenwerking is daarbij ook erg belangrijk, aldus het IMF dat zelf eveneens werkt aan extra steunmaatregelen.

Het fonds gaat in zijn rapport over de mondiale financiële stabiliteit niet specifiek in op de situatie in Nederland. Ook in dit land leven zorgen dat ondernemers die getroffen zijn door de coronacrisis soms maar moeizaam aan kredieten van banken kunnen komen. Volgens ondernemersorganisaties moeten bedrijven vaak hele processen doorlopen om een lening krijgen. Dat kan sneller, vinden ze. Banken werken er wel aan om het grote aantal bedrijven, dat bij hen aanklopt, snel te hulp te kunnen schieten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

1 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

2 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

3 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

4 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

5 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

6 uur geleden