IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.
De samenwerking met Venezuela was in maart 2019 opgeschort vanwege kwesties rond de erkenning van de toenmalige regering. De betrekkingen tussen het land en de instellingen verslechterden nadat het IMF de oppositie van het land erkende als de legitieme regering van Venezuela.
De Verenigde Staten namen in januari bij een inval de toenmalige president Nicolás Maduro gevangen. Sindsdien werkt de huidige regering samen met de VS en wordt het land geleid door de voormalige vicepresident Rodríguez.
Energiesector
Rodríguez heeft bevestigd dat Venezuela de banden met het IMF zal herstellen. "We normaliseren alle processen die betrekking hebben op Venezuela's rechten binnen de organisatie", zei ze tijdens een toespraak die werd uitgezonden op de Venezolaanse staatstelevisie.
Het IMF peilde zijn leden de afgelopen dagen over de vraag of zij Rodríguez zagen als de legitieme leider van Venezuela. De Wereldbank volgde de instelling snel in het erkennen van de regering-Rodríguez, "geleid door de uitkomst van het peilingsproces van het IMF".
Sinds de inval voeren de VS zware druk uit op Venezuela om zijn economie open te stellen voor buitenlandse investeringen, vooral in de energiesector. Washington versoepelde dinsdag de sancties tegen de Venezolaanse Centrale Bank.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden