IMF: China houdt tot halverwege 2023 vast aan streng coronabeleid
WASHINGTON (ANP) - China laat mogelijk halverwege volgend jaar pas zijn strenge coronabeleid los. Dat zei de belangrijkste afgevaardigde van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in het land, Steven Barnett, tegen Bloomberg TV. Het beleid met massaal testen, quarantaines en grote lockdowns heeft volgens hem een steeds grotere impact op de economie.
Dit beleid werkte in de eerste coronajaren 2020 en 2021 volgens Barnett nog goed, maar daarna is de meer besmettelijke omikronvariant voor meer problemen gaan zorgen. Onder meer door lockdowns in wereldsteden als Shanghai en maatregelen in belangrijke havens komt de economische groei dit jaar naar verwachting maar uit op 3,2 procent.
Daartegenover staat dat China niet gebukt gaat onder een hoge inflatie, zoals veel andere grote economieën sinds de oorlog in Oekraïne. De centrale bank heeft de rente dan ook al verlaagd om de groei aan te wakkeren, maar volgens de IMF-vertegenwoordiger is daar nog meer voor nodig.
In plaats van zoals eerder te hebben ingezet op investeringen, zoals in infrastructuur, moet er in het begrotingsbeleid meer aandacht komen voor het aantrekkelijker maken voor consumenten om geld uit te geven. "Dat zou een grotere stimulans voor de vraag betekenen", aldus Barnett. In veel westerse landen gaat de rente juist snel omhoog om de vraag af te remmen om zo de inflatie in toom te houden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.
4 uur geledenHORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
16 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
19 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
21 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
22 uur geleden