IMF: Britse begrotingsmaatregelen zullen ongelijkheid vergroten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De belastingverlaging en andere omstreden maatregelen die de Britse regering wil nemen om de koopkracht te repareren, zullen de ongelijkheid in het land waarschijnlijk vergroten. Dat stelt het Internationaal Monetair Fonds, dat de Britse plannen bekritiseerde. Het fonds noemde de plannen "niet doelgericht". Het pakket maatregelen zorgde eerder al voor een een flinke waardedaling van het pond.
"Wij volgen de recente economische ontwikkelingen in het Verenigd Koninkrijk op de voet en zijn in gesprek met de autoriteiten", aldus een woordvoerder van de in Washington gevestigde kredietverstrekker in een verklaring per e-mail. "Gezien de hoge inflatiedruk in veel landen, waaronder het Verenigd Koninkrijk, bevelen wij op dit moment geen grote en ongerichte begrotingspakketten aan."
Volgens het IMG is het belangrijk dat het begrotingsbeleid niet haaks staat op het monetaire beleid. De aard van de Britse maatregelen zal de ongelijkheid waarschijnlijk vergroten, zo klonk het.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.
14 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - KPN heeft het afgelopen kwartaal tienduizenden huishoudens aangesloten op zijn netwerk voor glasvezel. In het eerste kwartaal heeft het telecombedrijf 86.000 huishoudens voorzien van een glasvezelaansluiting, meldt het bedrijf in zijn resultaten. Daarmee komt het totaalaantal, inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP, uit op bijna 5,9 miljoen.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, krijgt geen nieuw proces. Hij had daartoe een verzoek ingediend bij een Amerikaanse rechtbank vanwege nieuw bewijsmateriaal. De federale rechter wees het verzoek af.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse autoriteiten hebben deze maand minstens twee ladingen Argentijns sojameel geweigerd nadat niet-goedgekeurd genetisch gemodificeerd materiaal werd aangetroffen. Dat ontdekte persbureau Bloomberg op basis van meldingen op de site van de Europese Commissie. Volgens Bloomberg dreigt hierdoor een belangrijke handelsstroom te worden verstoord.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
2 uur geleden