IMF: Britse begrotingsmaatregelen zullen ongelijkheid vergroten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De belastingverlaging en andere omstreden maatregelen die de Britse regering wil nemen om de koopkracht te repareren, zullen de ongelijkheid in het land waarschijnlijk vergroten. Dat stelt het Internationaal Monetair Fonds, dat de Britse plannen bekritiseerde. Het fonds noemde de plannen "niet doelgericht". Het pakket maatregelen zorgde eerder al voor een een flinke waardedaling van het pond.
"Wij volgen de recente economische ontwikkelingen in het Verenigd Koninkrijk op de voet en zijn in gesprek met de autoriteiten", aldus een woordvoerder van de in Washington gevestigde kredietverstrekker in een verklaring per e-mail. "Gezien de hoge inflatiedruk in veel landen, waaronder het Verenigd Koninkrijk, bevelen wij op dit moment geen grote en ongerichte begrotingspakketten aan."
Volgens het IMG is het belangrijk dat het begrotingsbeleid niet haaks staat op het monetaire beleid. De aard van de Britse maatregelen zal de ongelijkheid waarschijnlijk vergroten, zo klonk het.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
44 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.
2 uur geleden