IMF bereikt doel, 100 miljard dollar beschikbaar voor arme landen
PARIJS (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds heeft zijn doel bereikt om 100 miljard dollar aan zogeheten speciale trekkingsrechten (SDR’s) beschikbaar te stellen voor arme landen. Dat heeft algemeen directeur van het IMF Kristalina Georgieva bekendgemaakt op een top in Parijs.
SDR’s vormen als het ware de munteenheid die het IMF gebruikt voor het betalingsverkeer met zijn lidstaten. Rijke landen stelden in 2021 het doel vast om hun ongebruikte SDR’s via het IMF door te sluizen naar armere landen. Daardoor kon het IMF op zijn beurt fondsen uitlenen aan armere landen tegen een lagere rente dan de marktrente.
Centraal op de top waar Georgieva het nieuws bekendmaakte, staat de vraag hoe armere landen geholpen kunnen worden. Bijvoorbeeld als het gaat over het omgaan met hun schuldenlast, maar waarbij tegelijkertijd wordt gekeken naar het vrijspelen van financiering voor klimaatplannen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in het derde kwartaal 7,8 procent duurder geworden in vergelijking met een jaar daarvoor. Dat melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. De stijging is iets afgezwakt ten opzichte van het voorgaande kwartaal.
4 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Meta, het bedrijf achter sociale media als Facebook en Instagram, zegt begin december meer dan 540.000 Australische sociale media-accounts te hebben afgesloten. Op 10 december ging in het land een verbod in op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar.
39 minuten geledenEDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
14 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
15 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
15 uur geleden