
IMF-baas prijst China om versoepelen coronabeleid
HAUNGSHAN (ANP/AFP) - China oogst lof van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor het versoepelen van zijn coronabeleid. Die nieuwe koers van de regering onder president Xi Jinping valt waarschijnlijk gunstig uit voor de groei van 's werelds op een na grootste economie, stelde IMF-baas Kristalina Georgieva.
"We zijn erg blij met de cruciale maatregelen die de Chinese autoriteiten hebben genomen om het covidbeleid te herijken, wat een betere impuls geeft aan hernieuwde groei in China", zei Georgieva na een conferentie in de Chinese stad Huangshan, die werd georganiseerd door de Chinese premier Li Keqiang.
De Chinese regering kondigde woensdag aan zijn zerotolerancebeleid op het vlak van het coronavirus aan te passen, waardoor er waarschijnlijk een einde komt aan grootschalig lockdowns in steden met stijgende besmettingsaantallen. Ook mogen sommige mensen die positief zijn getest op het coronavirus thuis in quarantaine, in plaats van in speciale quarantainecentra.
Belang vaccinatiegraad
De beloofde inspanningen van China om de vaccinatiegraad van de bevolking te verhogen is volgens Georgieva "goed voor de Chinese bevolking, maar ook belangrijk voor Azië en de rest van de wereld."
Tijdens hetzelfde persgesprek zei de directeur-generaal van de Wereldhandelsorganisatie (WTO), Ngozi Okonjo-Iweala, dat met het versoepelde coronabeleid in China "een aantal onzekerheden helpt wegnemen". Dat is een lichtpunt in een wereld waar de nasleep van de pandemie en de oorlog in Oekraïne nog voor hoge inflatie zorgt.
De Chinese lockdowns legden het openbaar leven in grote steden grotendeels plat, wat ook een zware wissel trok op de economie. Analisten verwachten dat China het officiële doel van 5,5 procent economische groei dit jaar niet haalt. Het grillige lockdownbeleid van de overheid was vorige maand een van de aanleidingen van massale protesten in China tegen de regering.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat het voorspelde recordoverschot van olie in 2026 nog groter uitvalt. Dat komt volgens het agentschap door het besluit van enkele leden van het olieverbond OPEC+ om in oktober meer olie op te pompen. Ook heeft het IEA de ramingen voor de wereldwijde vraag naar olie dit jaar en volgend jaar licht verhoogd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Bijenkorf heeft vage duurzaamheidsclaims op zijn website aangepast en verwijderd na kritiek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder gebruikte De Bijenkorf algemene en onduidelijke claims die de keten niet goed onderbouwde, vooral bij kleding en cosmetica.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging donderdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Algemeen wordt verwacht dat de ECB de leenkosten in het eurogebied voor de tweede keer op rij ongewijzigd laat, na acht renteverlagingen sinds juni vorig jaar. Nu de inflatie onder controle lijkt en de handelsspanningen zijn afgenomen sinds het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten, kan de ECB een afwachtende houding aannemen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De honderden Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten werden gearresteerd bij een inval in een batterijfabriek worden vrijgelaten. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Ze zullen binnenkort naar de luchthaven vertrekken, waar de Zuid-Koreaanse regering de opgepakte staatsburgers met een vliegtuig uit de VS haalt.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De luchthaven van Frankfurt, de grootste van Duitsland, heeft in de vakantiemaand augustus ongeveer 6,3 miljoen passagiers verwerkt. Dat is een stijging van ruim 4 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt luchthavenexploitant Fraport.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen. De groei viel wel iets kleiner uit dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden er vooral meer delfstoffen, machines en (basis)metaalproducten uitgevoerd. De groei kwam uit op 2,4 procent.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Het aantal afgesloten hypotheken in Nederland is in de eerste zes maanden van dit jaar flink gestegen. Nederlandse huizenkopers sloten ruim een vijfde meer hypotheken af dan in dezelfde periode een jaar geleden, meldt het Kadaster.
5 uur geleden