IMF-baas: gebrek aan hervormingen raakt wereldeconomie
DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het gebrek aan hervormingen van economische systemen zit de toch al bloedeloze vooruitzichten van de wereldeconomie in de weg. Zeker nu de problemen rond het nieuwe coronavirus de vooruitzichten dit jaar verder vertroebelen. Daarvoor waarschuwt Kristalina Georgieva, de hoogste baas van het Internationaal Monetiar Fonds (IMF).
Volgens de Bulgaarse is er steeds minder ruimte voor monetair beleid. De afhankelijkheid van fiscale maatregelen en structurele hervormingen om de groei te stimuleren zou volgens haar sterker moeten zijn. "Wat ontbreekt is een agressievere omslag voor structurele hervormingen", zei Georgieva.
Ingestelde maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan, zorgen voor problemen in toeleveringsketens. Centrale banken zijn alert, maar plannen voor monetaire versoepeling moeten nog worden aangekondigd. Volgens Georgieva zouden landen meer samen moeten optrekken om risico's in te dammen.
Het IMF ging er voordat het virus in China om zich heen greep, al vanuit dat de economische groei dit jaar minder zou zijn dan vorig jaar. De impact van het Wuhan-virus is nog ongewis. Georgieva prees al wel China voor de "zeer agressieve" maatregelen om de economische impact te beperken.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ConocoPhillips, ExxonMobil en andere Amerikaanse oliemaatschappijen onderzoeken welke rol zij kunnen spelen bij het nieuw leven inblazen van de olie-industrie in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd na gesprekken met bestuurders van de bedrijven.
1 uur geledenGELEEN (ANP) - De Saudische plasticfabrikant Sabic verkoopt zijn Europese fabrieken, waaronder die in Geleen en Bergen op Zoom, aan Duitse investeerders. Vakbond CNV maakt zich grote zorgen over de gevolgen voor de ongeveer 1650 werknemers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse defensiebedrijven gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump om het budget voor militaire uitgaven flink te verhogen. Volgens Trump moet het defensiebudget voor 2027 niet 1 biljoen dollar, maar 1,5 biljoen dollar (1500 miljard dollar) zijn zodat de Verenigde Staten een 'droomleger' kunnen opbouwen. Het budget is aanzienlijk hoger dan de ongeveer 1 biljoen dollar die het Congres voor dit jaar heeft goedgekeurd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.
4 uur geleden