IMF: aanvallen Rusland op energienetwerk Oekraïne raken groei
WASHINGTON (ANP/AFP) - De aanvallen van Rusland op de energie-infrastructuur van Oekraïne ondermijnen de economie van het land. Dat zegt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF zegt nu dat de groei van de economie van Oekraïne de rest van dit jaar zwakker kan uitvallen dan eerder gedacht, na een verrassend sterk eerste kwartaal.
Het fonds denkt nu dat de groei in 2024 kan uitkomen tussen een bandbreedte van 2,5 tot 3,5 procent. Daarmee ligt de onderkant van die voorspelling lager dan de groei van 3,2 procent die in april werd verwacht voor het gehele jaar. Voor 2025 wordt nu een plus van 5,5 procent voorspeld. Dit was eerder 6,5 procent.
Het IMF erkent wel dat er grote onzekerheid is rond die prognoses. Het instituut in Washington maakte ook bekend een nieuw steunpakket van 2,2 miljard dollar aan Oekraïne te hebben goedgekeurd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in bitcoin, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.
1 uur geledenQATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.
3 uur geleden