Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF: aanvallen Rusland op energienetwerk Oekraïne raken groei

IMF: aanvallen Rusland op energienetwerk Oekraïne raken groei

WASHINGTON (ANP/AFP) - De aanvallen van Rusland op de energie-infrastructuur van Oekraïne ondermijnen de economie van het land. Dat zegt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF zegt nu dat de groei van de economie van Oekraïne de rest van dit jaar zwakker kan uitvallen dan eerder gedacht, na een verrassend sterk eerste kwartaal.

Het fonds denkt nu dat de groei in 2024 kan uitkomen tussen een bandbreedte van 2,5 tot 3,5 procent. Daarmee ligt de onderkant van die voorspelling lager dan de groei van 3,2 procent die in april werd verwacht voor het gehele jaar. Voor 2025 wordt nu een plus van 5,5 procent voorspeld. Dit was eerder 6,5 procent.

Het IMF erkent wel dat er grote onzekerheid is rond die prognoses. Het instituut in Washington maakte ook bekend een nieuw steunpakket van 2,2 miljard dollar aan Oekraïne te hebben goedgekeurd.

Meer uit Financieel

KLM schrapt maandag opnieuw meer dan 100 vluchten om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt maandag opnieuw meer dan honderd vluchten om het winterse weer. In totaal gaan 124 vluchten van en naar Schiphol niet door. Sinds vrijdag zijn ook al honderden vluchten geschrapt.

21 minuten geleden
Griekse luchthavens schorten alle vluchten op om radioproblemen

ATHENE (ANP/RTR) - Luchthavens in heel Griekenland hebben zondag tijdelijk alle aankomende en vertrekkende vluchten opgeschort. Volgens de Griekse luchtvaartautoriteit is er sprake van problemen met radiofrequenties.

31 minuten geleden
Zondag ruim 400 vluchten geschrapt op Schiphol om winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn zondag ruim vierhonderd vluchten geschrapt om het winterse weer. "Dat aantal kan nog oplopen", zegt een woordvoerder zondagochtend. Reizigers moeten ook rekening houden met drukte en lange rijen voor balies, waar ze bijvoorbeeld vluchten kunnen laten omboeken.

2 uur geleden
Meerdere landen klagen over seksueel getinte afbeeldingen Grok

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok krijgt wereldwijd steeds meer kritiek om seksueel getinte afbeeldingen die door kunstmatige intelligentie zijn gemaakt, ook van minderjarigen. De Maleisische autoriteiten verklaarden zaterdag dat ze de door Grok geproduceerde afbeeldingen onderzoeken na klachten. Frankrijk beschuldigde Grok vrijdag al van het genereren van "duidelijk illegale" seksuele inhoud. Ook de overheid van India heeft gereageerd.

3 uur geleden
VS: beperkingen luchtruim Caribisch gebied voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.

7 uur geleden
Olie-export Venezuela stilgevallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.

13 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.

14 uur geleden